RU

Сім головних новин України та світу на 19:00 26 грудня

26.12.2019, 19:00
 Сім головних новин України та світу на 19:00 26 грудня - Фото

1. КСУ ВИЗНАВ ЗАКОНОПРОЕКТ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРО КНОПКОДАВСТВО НЕКОНСТИТУЦІЙНИМ. Суд вирішив, що ініціатива Зеленського порушує статтю 157 Конституції (Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають обмеження прав і свободи людини). Зеленський у цьому законі хотів розширити кількість причин для позбавлення мандата: якщо депутат вийшов із громадянства України, виїхав на постійне проживання за кордон, кнопкодавив або не ходив на третину пленарних засідань без причин (детальніше).

2. АРМІЯ ГОТУЄТЬСЯ ДО МОЖЛИВОГО ПОВНОГО ПЕРЕМИР'Я З 1 СІЧНЯ. Міністр оборони Андрій Загороднюк заявляє, що армія буде працювати в напрямку повного перемир'я. За його словами, вже визначені й обговорюються в Тристоронній контактній групі якісь точки розведення, "де населення може перетинати лінію зіткнення". Разом із тим міністр поки відмовився озвучити назву нових точок (детальніше).

3. ПОСОЛ США ЗАЯВИВ, ЩО САМ АВАКОВ НЕ ВПЕВНЕНИЙ В ОБВИНУВАЧЕННЯХ У СПРАВІ ШЕРЕМЕТА. "Він не повідомив нам про свої висновки, але він сказав, що попереду "багато роботи". Тому я дійсно не думаю, що він і сам упевнений", - заявив Вільям Тейлор. За його словами, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся за допомогою в розслідуванні справи про вбивство журналіста Павла Шеремета до кількох країн. Аваков провів детальний брифінг для іноземних послів і попросив кілька держав-партнерів про допомогу в розслідуванні, і зараз деякі з них вивчають, чим вони могли б допомогти слідству (докладніше).

4. У США ГОТУЮТЬ ІНФОРМВІЙНУ ПРОТИ РФ. Кіберкомандування США розробляє тактику інформвійни з Росією, щоб протидіяти можливому втручанню Кремля в вибори 2020 року. Заходи будуть прийняті проти високопоставлених чиновників, керівників спецслужб і, можливо, деяких олігархів РФ. Однак президента РФ Володимира Путіна - це, ймовірно, не торкнеться. У США вважають такий крок "занадто провокаційним" (докладніше).

5. СПРАВА ПРИВАТУ: СУД УПЕРШЕ ВИЗНАВ КОМПАНІЮ ПОВ'ЯЗАНОЮ ОСОБОЮ. НБУ здобув першу перемогу в судових процесах щодо визначення пов'язаних осіб із ПриватБанком. НБУ ще 13 грудня 2016 року визначив компанію Самтек-Сервіс пов'язаною особою. В подальшому кошти, які перебували на рахунках, відкритих на ім'я Самтек-Сервіс, були обмінені Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на акції додаткової емісії і продані державі в процесі виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави (докладніше).

6. НОВА ЗБРОЯ ІЗ США ПРИЇДЕ В УКРАЇНУ. З США був підписаний контракт на поставку другої партії протитанкових ракетних комплексів Javelin. Крім того, для ЗСУ придбано кілька станцій артилерійської розвідки, близько 100 бронеавтомобілів різного типу, кілька літаків, також війська забезпечуються станціями радіолокаційної боротьби (докладніше).

7. РПЦ РОЗРИВАЄ ВІДНОСИНИ З АЛЕКСАНДРІЙСЬКИМ ПАТРІАРХАТОМ. Це сталося через визнання Александрійським патріархатом автокефалії Православної церкви України. У глави РПЦ вирішили, що більше не будуть поминати патріарха Феодора в літургіях і не спілкуватимуться. Ще закрили представництво АП у Москві. На додаток Кирило вирішив створити прихід РПЦ у Каїрі і вивести "парафії РПЦ" в Африці з-під юрисдикції АП під саму себе (докладніше).

Читайте також головний текст цього дня: Правила Чечоткіна: Розетка буде продавати все, страх - мій драйвер, ми - сімейна компанія

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини