Сім головних новин України та світу на 19:00 19 лютого

19.02.2020, 19:00
Сім головних новин України та світу на 19:00 19 лютого - Фото

Кожен день о 19:00 LIGA.net публікує головні новини дня. Нічого зайвого - тільки важливе

1. ЗАСТУПНИК СЕКРЕТАРЯ РНБО КРИТИКУЄ ОБОРОНЗАМОВЛЕННЯ. Сергій Кривонос вважає, що президент не повинен підписувати держоборонзамовлення. Документ треба відправити на доопрацювання, оскільки ним не передбачена достатня підтримка ракетної програми. За словами Кривоноса, також є проблеми з фінансуванням інших важливих напрямків. Він вважає, що прийняття замовлення в нинішньому вигляді може призвести до зриву "ключових оборонних програм та ініціатив" (докладніше).

2. США НАЗВАЛИ АТАКУ БОЙОВИКІВ НА ДОНБАСІ АГРЕСІЄЮ РОСІЇ. Спікер Держдепу Морган Ортагус заявила, що США закликають Росію негайно виконати угоду про припинення вогню, підписану в Мінську. Німеччина, Бельгія, Естонія, Франція, Польща після засідання Ради безпеки ООН також виступили із заявою на підтримку України, зазначивши, що Росія надає фінансову та військову підтримку терористичним організаціям Л/ДНР (докладніше).

3. ПАТРІАРХ ГРУЗІЇ НЕ ПОЇДЕ НА ПРОМОСКОВСЬКУ ЗУСТРІЧ У АММАНІ. Католикос Ілля ІІ відмовився брати участь в організованій РПЦ зустрічі, де планується обговорити автокефалію ПЦУ. У відповіді католикоса Грузії єрусалимському патріарху Феофілу ІІ, який ініціював зустріч, йдеться про те, що в подібному обговоренні повинні брати участь усі церкви. Але на етапі, коли єдність відсутня, Грузинська православна церква утримається від участі (докладніше).

4. ІРАН ​​НАМАГАЄТЬСЯ ВІДРЕМОНТУВАТИ ЧОРНІ ЯЩИКИ BOEING. В Ірані заявили, що не можуть приступити до розшифровки, оскільки самописці дуже пошкоджені. Також Іран попросив французьке (BEA) і американське (NTSB) агентства з розслідування авіаційних подій надати список обладнання, необхідного для декодування, і розглянути можливість надання його Ірану (докладніше).

5. КАБМІН ЗАТВЕРДИВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОФІС ФІНКОНТРОЛЮ. Він, зокрема, контролюватиме міністерства, органи виконавчої влади, держфонди, бюджетні установи, держкомпанії, підприємства, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів (докладніше).

6. ЕКС-ГОЛОВА ЄБРР В УКРАЇНІ ВИГРАВ СУД У НБУ ЩОДО ОЩАДБАНКУ. ОАСК визнав протиправним і скасував рішення комітету НБУ, яким було відмовлено колишньому главі представництва ЄБРР в Україні, голові наглядової ради Укрзалізниці Шевкі Аджунеру в узгодженні на посаду голови наглядової ради Ощадбанку. Суд вирішив, що НБУ вийшов за межі своїх повноважень (докладніше).

7. СПРАВУ ПРО ВИБУХ У ЗАСНОВНИКА LANET ПРОСЯТЬ РОЗСЛІДУВАТИ ЯК ТЕРАКТ. У листі до президента Володимира Зеленського заявляється, що подібна подія "несе загрозу розвитку ринку телекомунікацій та кабельної ретрансляції України" і "відбувся терористичний акт відносно одного з провідних діячів ринку" (докладніше).

Читайте також головні тексти дня: Українська корупція в цифрах: $5 млн для хабара - не межа. Рейтинг хабарництва, Навіщо Кремль віддав наказ атакувати ВСУ на Донбасі: всі версії

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами