Вісім головних новин України та світу на 19:00 11 березня

11.03.2020, 19:00
Вісім головних новин України та світу на 19:00 11 березня - Фото

1. В УКРАЇНІ НА ТРИ ТИЖНІ ВВОДИТЬСЯ КАРАНТИН ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС. В країні закриють навчальні заклади, заборонять зібрання, на яких присутні більше 200 осіб. Парламент продовжить роботу. Також скасують авіасполучення з деякими країнами і закриють більшу частину КПП на кордоні. У Києві планують закрити навіть кіно (докладніше).

2. ШМИГАЛЬ: УКРАЇНА СТОЇТЬ НА ПОРОЗІ КРИЗИ, АЛЕ МИ ВХОДИМО В НЕЇ СИЛЬНИМИ. За словами прем`єра, Україна входить у кризу з високою ліквідністю в банках, високими золотовалютними резервами, а також із "позитивним діалогом з МВФ". Владі залишилося виконати дві з восьми вимог МВФ у рамках програми співробітництва з Україною, які "сподіваються виконати протягом двох-трьох тижнів" (докладніше).

3. ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВНІС У РАДУ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО РЕФОРМУ СБУ. Проект чітко визначає цілі діяльності СБУ, її функцій, повноважень, упроваджує ризико-орієнтований підхід протидії загрозам, розширює інформ-аналітичний вектор роботи, оптимізує оргструктуру СБУ і поетапно припиняє комплектування особового складу військовими (детальніше).

4. КАБМІН ЗВІЛЬНИВ ТВОРЦЯ PROZZORRO З ПОСАДИ ГОЛОВИ АГЕНТСТВА З ПИТАНЬ ДЕРЖСЛУЖБИ. Виконання обов'язків голови Олександра Стародубцева поклали на його першого заступника Володимира Купрія. Стародубцева звільнили за статтею про скорочення чисельності/штату держслужбовців, ліквідації/реорганізації держоргану (докладніше).

5. MICROSOFT ЗАЯВИЛА ПРО ЗНЕШКОДЖЕННЯ ВЕЛИКОЇ ХАКЕРСЬКОЇ МЕРЕЖІ З РФ. Ботнет Necurs інфікував понад дев'ять млн комп'ютерів, а робота над його руйнуванням велася вісім років. Він використовувався для поширення декількох типів шкідливих програм, включно з відомим банківським трояном GameOver Zeus. За даними Microsoft, Necurs управляється з РФ (докладніше).

6. ДАБІ ТИМЧАСОВО ОЧОЛИТЬ ЮРІЙ ВАСИЛЬЧЕНКО. Васильченко працював начальником відділу ДАБІ з питань обстеження та паспортизації Управління ліцензування, обстеження і паспортизації. На сайті Кабміну повідомлення і документ про призначення Васильченка головою Держархбудінспекції поки відсутні (докладніше).

7. МІНІСТР ОБОРОНИ ТАРАН ЗВІЛЬНИВ ВІДПОВІДАЛЬНОГО У ВМС ЗА СПІВПРАЦЮ З ЄВРОПОЮ І США. Наказ про звільнення Андрія Риженка в резерв командування був підписаний ще 5 березня. Риженко був помічником Загороднюка та доклав руку до того, щоб Україна отримала від США катери типу Island (докладніше).

8. ВООЗ ОГОЛОСИЛА ПРО ПАНДЕМІЮ КОРОНАВІРУСУ. У ВООЗ стурбовані  як рівнями поширення вірусу і небезпеки, що насторожують, так і рівнем бездіяльності, котрий теж насторожує. ВООЗ очікує збільшення кількості хворих і померлих найближчим часом, закликаючи країни щодня вживати жорстких заходів для боротьби з поширенням інфекції (докладніше).

Читайте також головний текст цього дня: Фінансова криза й Україна. Як не повторити помилок минулого, які коштували 500 млрд

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников