RU

Силовики стали частіше нападати на журналістів, - заява

16.09.2013, 14:53
Силовики стали частіше нападати на журналістів, - заява - Фото
b0b09797d467279c6d54620b190c034b.jpg
Вбивство Георгія Гонгадзе не стало уроком ні для влади, ні для суспільства - фізична агресія відносно журналістів в Україні залишається на досить високому рівні. Про це йдеться в заяві журналістських організацій, оприлюдненому сьогодні - у День пам'яті загиблих журналістів.

У 2013 році кількість фізичних нападів та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів тримається на такому ж рівні, що і в період виборів 2012 року, і майже в три рази перевищує кількість таких злочинів, зафіксованих у першій половині 2012-го. Кількість нападів на журналістів з боку приватних осіб і силових структур при цьому зросла, з боку політиків та їх помічників - знизилося.

За даними Інституту масової інформації, за 8 місяців 2013 зафіксовано 54 випадки нападів і погроз і 89 випадків перешкоджання. Основними агресорами стали приватні особи (22 випадки , тоді як за весь 2012 рік - 23 ), правоохоронні та силові структури (15 випадків, за всі 2012 - 8 ), охоронці і молоді люди спортивного вигляду (12, за весь 2012 - 18 ) .

"Зростання фізичної агресії може свідчити про те, що нападники не бояться покарання", - зазначають журналісти. Безкарність за напади залишається надзвичайно високою. У 2013 році до суду дійшло тільки п'ять справ за ст. 171 Кримінального кодексу (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів ) - тільки кожне двадцяте.

За даними Генпрокуратури, у січні-липні поточного року по 171- й статті КК було відкрито 117 кримінальних виробництв, але дві третини (69 справ) закриті за "реабілітуючими підставами" (відсутність складу злочину). За даними МВС, на вересень 2013 року на обліку в держреєстрі знаходилося 75 справ, зареєстрованих за 171- ю статтею.

"Сьогодні журналістські організації передадуть до МВС і ГПУ петицію з переліком випадків фізичної агресії за 2013 рік і вимогою покарати нападників і відзвітувати про це суспільству. У середині жовтня журналістські організації України оцінять реакцію влади та ситуацію з безкарністю на зустрічі з представниками європейських та міжнародних структур", - йдеться в заяві журналістських організацій .

Журналісти також просять громадян , які підтримують ідеї свободи слова, приєднатися сьогодні до мітингів пам'яті Гонгадзе і загиблих журналістів. Акції без партійної символіки в цьому році пройдуть у 11- ти містах України, - у Києві , Львові, Донецьку, Дніпропетровську, Керчі, Кременчуці, Луцьку, Чернівцях, Чернігові, Херсоні та Севастополі.

Заявуоприлюднили адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, голова Незалежної медіа -профспілки Юрій Луканов, виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк та шеф-редактор Телекритики Наталія Лігачова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини