RU

Швидке завершення конфлікту в Україні невигідно Путіну - ЗМІ

22.04.2014, 09:33
Швидке завершення конфлікту в Україні невигідно Путіну - ЗМІ - Фото
Володимир Путін (фото - ЕРА)

"На тлі песимістичних очікувань для західних дипломатів стало сюрпризом те, що Росія підписала угоду, яка закликає збройних сепаратистів у Східній Україні скласти зброю і звільнити урядові будівлі, які вони займали протягом декількох тижнів", - пише The Los Angeles Times, але відзначає "очевидну неготовність Росії гарантувати те, що ці умови будуть швидко і чітко проведені в життя".

Путін хоче повернути вплив, який він мав у своєму розпорядженні в Україні до повалення Віктора Януковича, вважає видання. "Інша мета Путіна - дискредитувати президентські вибори в Україні, призначені на 25 травня. Голосування, яке повсюдно вважається чесним і загальним, додасть легітимності центральному уряду в Києві, що підірве претензії Росії на захист російськомовних українців", - розмірковує газета.

На зустрічі в Женеві в четвер дипломати розробили план з восьми параграфів по деескалації української кризи. "Але передбачувані ним зобов'язання роззброїти всі незаконні збройні угруповання і повернути контроль над урядовими будівлями їх законним власникам виявилися уразливими для грубої помилкової інтерпретації", - йдеться в статті.

Політологи критикують женевську угоду за те, що вона не вирішила проблему розміщення 40 тисяч російських військових вздовж східного кордону України, а також не згадувала захоплення Криму Москвою. "У документі взагалі не йдеться про російську агресію", - написав російський економіст і колишній радник Кремля Андрій Ілларіонов в критичному аналізі угоди.

"Ця капітуляція перед територіальним захопленням сприяє здійсненню задуму Путіна про те, щоб Україна була розділена на союзне Росії або анексоване автономне утворення на сході і ослаблену західну частину, керовану необраним керівництвом", - вважає видання.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини