RU

Шуляка підозрюють в особливо тяжких злочинах і дезертирстві

02.12.2016, 14:36
Шуляка підозрюють в особливо тяжких злочинах і дезертирстві - Фото
Станіслав Шуляк (скріншот з відео youtube.com/Судова влада України)
Екс-командувач Внутрішніх військ України Станіслав Шуляк  підозрюється в організації особливо тяжких злочинів проти учасників Майдану і дезертирстві. Сам Шуляк стверджує, що ніяких підозр не отримував. Про це він заявив сьогодні в ході відеодопиту в Святошинському суді Києва, передає кореспондент ЛІГА.net.

Суддя зазначив, що, відповідно до поданого обвинувального акту, прізвище Шуляка згадується органом досудового розслідування як особа, причетна до організації перевищення влади і службових повноважень співробітниками правоохоронних органів з метою силового впливу на акції протесту. У зв'язку з цим суддя звернувся до прокурора з питанням, чи оголошували  підозру Шуляку, коли і якого змісту.

"Генеральною прокуратурою України 9 червня 2015 року Станіславу Шуляку оголошено про підозру у дезертирстві, тобто самовільному відході з військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез'явлення з цією ж метою на службу з відрядження. Тобто, в злочині, передбаченому частиною 1 статті 408 Кримінального кодексу України", - сказав прокурор.

Крім того, 17 листопада 2015 року ГПУ оголосила Шуляку про підозру, а саме участь у злочинній організації, участь в злочинах, вчинюваних такою організацією, тобто, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 255 КПК.

Прокурор зазначив, що в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року з метою перешкоджання мирним протестним акціям, які відбувалися в формі мітингів, демонстрацій, вуличних походів, діючи в складі злочинної організації, Шуляк організував вчинення особливо тяжкого злочину, а саме перевищення влади співробітниками правоохоронних органів, яке призвело до тяжких наслідків. Тобто, в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 28, ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 3, ст. 365 КПК.

"Відповідно до чинного кримінального процесуального законодавства України, обидва повідомлення направлені безпосередньо Шуляку Станіславу Миколайовичу", - підсумував прокурор.

Шуляк заявив, що ніяких підозр він не отримував: "Мені не вручалися ніякі підозри, не оголошувалися до цього моменту, тому я прошу суд обмежитися в допиті рамками кримінальної справи, яка сьогодні розглядається".

Суд надав Шуляку право взагалі відмовитися від дачі показань, від відповідей на питання в суді, і за це ніякої відповідальності він нести не буде. Шуляк заявив, що готовий давати свідчення.

2 грудня о 13:00 суд приступив к допиту свідка сторони обвинувачення - Шуляка в справі про розстріл 48 учасників Майдану 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві.

В ході допиту він повідомив, що живе в особняку в Сімферополі.

Також Шуляк заявив, що не віддавав наказ про застосування спецзасобів проти учасників Майдану 1 грудня 2013 року.

Дивіться також: Допит Шуляка щодо розстрілів на Майдані: онлайн-трансляція
 

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини