RU

Шотландія залишається з Великобританією: підраховано 100% голосів

19.09.2014, 13:16
Шотландія залишається з Великобританією: підраховано 100% голосів - Фото
8c156ac95dfb3ccd9c54d452aef3414c.jpg
Шотландські виборці на референдумі в четвер проголосували проти незалежності та за те, щоб залишитися в складі Великобританії. За результатами всіх 32 шотландських регіонів, що брали участь у референдумі, "ні" незалежності сказали близько 55% громадян, "так" - 45%, повідомляє BBC-Україна.

За підсумками референдуму, в 32 областях країни проти незалежності від Великобританії висловилися 2 млн 1 тис. 926 осіб, на підтримку незалежності висловилися 1 млн 617 тис. 989 громадян. Явка склала 84,5%.

Підготовка до референдуму проходила в Шотландії два роки. Перший міністр Шотландії Алекс Салмонд, який агітував за незалежність, заявив, що визнає свою поразку. "Важливо сказати, що наш референдум був узгодженим і злагодженим процесом, і Шотландія більшістю вирішила на даному етапі не ставати незалежною країною", - заявив він. Міністр подякував шотландцям, які підтримали кампанію за відділення від Великобританії, і закликав їх прийняти цей "демократичний вердикт".

А ось віце-прем'єр-міністр Шотландії Нікола Стьорджен назвала результати голосування "глибоким особистим і політичним розчаруванням". За її словами, "країна змінилася назавжди".

53,5% жителів Глазго - найбільшого регіону Шотландії і третього за величиною міста у всій Великобританії - підтримали незалежність від Лондона. 47% відмовилися від незалежності.

На підтримку відокремлення від Великобританії також виступили Данді, Західний Дамбартоншір і Північний Ланаркшир. Столиця Шотландії Едінбург проголосувала проти незалежності - 61% голосів.

На думку прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона, вибір шотландців зберіг країну єдиною.

"Народ Шотландії сказав своє слово, і результат чіткий. Вони зберегли нашу країну чотирьох націй разом, і, як і мільйони інших людей, я щасливий. Не може бути ніяких суперечок, ніяких переголосувань. Ми почули тверду волю шотландського народу", - заявив він.

Британський фунт стерлінгів зріс на валютних ринках після того, як підрахунок голосів на шотландському референдумі показав перевагу противників незалежності. На торгах в Токіо фунт стерлінгів досяг дворічного максимуму по відношенню до євро і виріс на три центи відносно долара. Британська валюта також значно зміцнилася щодо ієни.

Раніше повідомлялося, що перші дані підрахунків результату референдуму в Шотландії показали перевагу противників незалежності.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини