Шокін відмовився виконувати вимоги ЄС і пригрозив МЗС - ЗМІ

27.10.2015, 14:30
Шокін відмовився виконувати вимоги ЄС і пригрозив МЗС - ЗМІ - Фото
Віктор Шокін

Скасування візового режиму з ЄС під загрозою зриву через позицію Генеральної прокуратури

Генпрокурор України Віктор Шокін відмовився виконувати пункти плану дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ), що зараз зриває можливе скасування віз до ЄС. Про це Шокін написав у листі на адресу міністра закордонних справ Павла Клімкіна, пише Європейська правда.

Як свідчить копія документа, Шокін відмовляється виконувати пункти ПДВЛ, які стосуються ГПУ - навіть ті, які він особисто чув від посла ЄС Томбінського. Більше того, він пригрозив почати прокурорську перевірку діяльності МЗС, в діях якого, на його думку, вбачаються "ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органу державної влади".

Йдеться про захист генпрокурором так званої "четвірки Шокіна" - чотирьох одіозних прокурорів, яких Шокін призначив в комісію, яка повинна вибрати кандидатури на адміністративні посади в Спеціальну антикорупційну прокуратуру.

Як відомо, ЄС опублікував офіційну заяву про недовіру до членів конкурсної комісії, яка визначає кандидатів на посаду генерального прокурора. Оскільки ніяких змін не відбулося, то з відповідною вимогою виступив також і український МЗС.

Зокрема в документах, підготовлених до засідання Нацради реформ, яке відбулося 19 жовтня, представники МЗС зазначили, що обов'язковою вимогою ЄС є заміна "четвірки Шокіна". У відповідь Шокін у своєму листі до МЗС заявив, що інструкції міністерства про виконання Україною безвізового плану містять норми, які "суперечать вимогам закону" і навіть пригрозив почати розслідування злочинної діяльності МЗС.

ЄС кілька разів особисто звертався до Шокіна, а також до президента з проханням, щоб він вплинув на генпрокурора і той провів ротацію найодіозніших прокурорів. Також представництво ЄС в Україні двічі публікувало заяви з цього приводу, однак поки ця вимога не виконана.

Нагадаємо, генпрокурором Шокіна призначили 10 лютого 2015 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов