RU

Шокін просить Інтерпол оголосити в розшук колишніх беркутівців

12.06.2015, 17:23
Шокін просить Інтерпол оголосити в розшук колишніх беркутівців - Фото
Віктор Шокін
Генеральний прокурор України Віктор Шокін звернувся з листом до генерального секретаря Інтерполу Юргену Штоку, в якому попросив переглянути рішення організації про відмову оголосити в міжнародний розшук колишніх посадовців і 19 бійців спецпідрозділу міліції Беркут, яким інкримінується вчинення кримінальних злочинів - умисних вбивств 39 демонстрантів. Відмова в Інтерполі пояснили тим, що кримінальне переслідування нібито має політичний характер. Про це повідомляє пресс-служба ГПУ.

На думку Шокіна, така позиція Інтерполу навряд чи виправдана з огляду на те, що за висновком як ГПУ, так і Міжнародної консультативної групи, створеної за розпорядженням генерального секретаря Ради Європи, співробітники спецпідрозділу міліції Беркут обгрунтовано підозрюються у скоєнні злочинів, а в кримінальних процесах проти колишніх чиновників і правоохоронців відсутні будь-які політичні мотиви.

Генпрокурор зазначив, що позиція Інтерполу не узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини, а також офіційним відкриттям Прокурором Міжнародного кримінального суду процедури вивчення ситуації в Україні у зв'язку із заявою Верховної Ради України про встановлення винних у вчиненні представниками режиму Януковича злочинів проти людяності під час протистояння на Майдані.

Нагадаємо, раніше Інтерпол відмовився оголошувати в міжнародний розшук колишнього командувача Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Станіслава Шуляка.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини