RU

Шмигаль про вирубку лісу як можливу причину повеней: Це питання до науки

24.06.2020, 18:25
Шмигаль про вирубку лісу як можливу причину повеней: Це питання до науки - Фото
Денис Шмигаль (Фото: прес-служба Кабміну)

Прем'єр-міністр  Денис Шмигаль не відповів прямо на питання, чи є причиною масштабних повеней у Західній Україні вирубка карпатського лісу, але сказав, що за останні п'ять років обсяг вирубок скоротився на 20%. Про це Шмигаль розповів на брифінгу в Івано-Франківській області.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Фактично та норма опадів, що випала тут за останні три дні, була в рази більшою, ніж може спожити цілий карпатський ліс, котрий не стримав дійсно водні потоки", - сказав прем'єр.

"Це напевно питання вже більше до науки, як відбуваються такі трагедії, які їхні причини..." - зазначив Шмигаль.

За його словами, попит на деревину на ринку знизився і це призвело до зменшення її промислового виробництва. Шмигаль сказав, що взагалі за останні п'ять років на 20% скоротився обсяг вирубок і, відповідно, продажу лісу, зокрема в Івано-Франківській області.

Він запевнив, що електронне чипування деревини працює.

Довідка. Згідно з указом президента від 9 липня 2019 р, після вирубки будь-яку деревину мають чипувати і привласнювати індивідуальний номер. В іншому випадку вона має вважатися нелегальною і вилучатися.


Крім того, зазначив прем'єр, президент Володимир Зеленський підписав учора зміни в лісовий кодекс, що дасть можливість провести аудит усіх лісів.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини