Шість головних новин України та світу на 19:00 22 січня

22.01.2020, 19:00
 Шість головних новин України та світу на 19:00 22 січня - Фото

1. ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ У ДАВОСІ. ВСІ ГОЛОВНІ НОВИНИ. У вівторок, 21 січня, у швейцарському Давосі стартував ювілейний 50-й Всесвітній економічний форум. Протягом чотирьох днів на полях форуму виступлять лідери провідних країн і організацій світу. Президент Володимир Зеленський вже виголосив свою промову. LIGA.net веде хроніку форуму.

2. РЕЙТИНГ ДЕМОКРАТІЇ: В УКРАЇНІ - ГІБРИДНИЙ РЕЖИМ. Україна піднялася на шість позицій у рейтингу "Індекс демократії 2019" британського видання The Economist, зайнявши 78 місце і потрапивши в категорію гібридних режимів. Україна отримала 5,9 балів із 10 можливих, їй не вистачило 0,11 для того, щоб опинитися в категорії недосконалих демократій. У порівнянні з минулим роком результат покращився на 0,2 бала (докладніше).

3. РОЗШИФРОВКУ ЧОРНИХ ЯЩИКІВ BOEING ХОЧУТЬ ПРОВЕСТИ В ІРАНІ. Уряд Ірану планує проводити розшифровку чорних скриньок літака Boeing 737, збитого 8 січня в Тегерані, своїми силами на території Ірану. Там уточнили, що готові звернутися за допомогою до інших країн лише в разі, якщо групі з розслідування не вдасться самостійно розшифрувати інформацію (докладніше).

4. ДБР ВІДМОВИЛОСЯ РОЗСЛІДУВАТИ МОЖЛИВУ ПІДРОБКУ ДОКАЗІВ ПРОТИ ДУГАРЬ. Держбюро розслідувань відмовилося відкривати кримінальне провадження за заявою адвокатів підозрюваної у справі Шеремета Яни Дугарь про фальсифікацію доказів проти неї. Адвокат Дугарь каже, що в ДБР мотивували відмову тим, що "не побачили ознак злочину", хоча це, за словами адвоката, може бути встановлено тільки в результаті певної перевірки. Захисники Дугарь подали скаргу до суду (докладніше).

5. УКРАЇНЦІ НЕ ПРОТИ ОТРИМУВАТИ ЗАРПЛАТУ "В КОНВЕРТАХ". Згідно з опитуванням Центру Разумкова, 59,8% найманих працівників погодилися б працювати офіційно, але при цьому частину зарплати отримувати неофіційно - "в конверті". Соціологи пояснюють це тим, що через часті зміни законодавства та підвищення податків уряд стимулює "тіньові" відносини (докладніше).

6. "ПІЙМАЛИ" НА ЗБУТІ ПОРНО. УКРАЇНКА ВІДСУДИЛА У ПОЛІЦІЇ 270 000 ГРН. Суд зобов'язав МВС виплатити веб-моделі, що заробляє онлайн-шоу для дорослих, 270 000 гривень за завдані збитки. Поліція намагалася залучити її до відповідальності за створення і поширення порнографії. Однак судді вирішили, що трансляцію в режимі реального часу сцен сексуального характеру не можна вважати виготовленням порнографії, і зобов'язали МВС відшкодувати жінці моральні та матеріальні збитки (докладніше).

Читайте також: Головне одкровення "плівок Гончарука": як жити при "доларі по 20" і коли це трапиться?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников