Шишкін не виключає, що КСУ обслуговував інтереси Януковича

04.08.2015, 11:58
Шишкін не виключає, що КСУ обслуговував інтереси Януковича - Фото
Віктор Шишкін

У період правління колишьного президента Конституційний суд України прийняв цілий ряд сумнівних політичних рішень

Екс-суддя Конституційного суду Віктор Шишкін не виключає, що КСУ обслуговував інтереси Віктора Януковича і зазнавав політичного тиску. Про це він повідомив в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

Шишкін зазначив, що Конституційний суд України міг схвалити узурпацію влади в 2010 році під тиском Януковича. "Напевно, (тиск) був. Раз вже суд приймав такі рішення. І це стосується не тільки проекту №2222 - змін до Конституції 2010 року. А висновок, пов'язаний з переформатуванням парламентської коаліції? Це катастрофічне рішення для нашої державності та конституційного ладу. Адже якщо спочатку говорили, що коаліція складається тільки з депутатських фракцій, то вже через півроку ми говоримо, - з депутатських фракцій і тушок. Вибачте, за півроку змінилася позиція? Крім політичного тиску, інших припущень у мене тут немає", - нагадав колишній суддя.

На репліку кореспондента про те, що він практично визнав, що КСУ обслуговував інтереси влади, Шишкін заявив: "Після його переформатування - так. Тому що ті асоціальні рішення, які приймалися в 2011-13 роках... Був цілий ряд таких рішень, і якщо це враховувати, то можна зробити висновок, що тиск мав місце. Я не можу прямо стверджувати, але швидше за все".

На питання, як змінилася ситуація при президенті Петрі Порошенко, Шишкін відповів: "У Порошенка, мені здається, не було такої необхідності (тиснути на суд, - ред.)".

Разом з тим, Шишкін допускає, що його дострокове звільнення з посади судді КСУ було викликано бажанням Порошенка отримати одноголосне схвалення змін до Конституції. "Я так починаю відчувати, що є якийсь феодальний фетиш у нашого сьогоднішнього президента, щоб все було одноголосно. Як він тисне на парламент, на парламентські фракції, - для нього одностайність стає фетишем. Такого не було у Януковича. Янукович терпів мене з моїми окремими думками, йому достатньо було тієї переважної більшості, яка була в КСУ. Мені здається, у Порошенка якась заморочка на цьому є: щоб усі стрункими рядами, як при Компартії в 1960-80 роках, ходили з піднятими прапорами", - вважає він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить