RU

Шеремет вірив у вільне майбутнє України, РФ і Білорусі - Еггерт

20.07.2016, 16:21
Шеремет вірив у вільне майбутнє України, РФ і Білорусі - Еггерт - Фото
Павло Шеремет (фото - facebook.com/pavel.sheremet)
Журналіст Костянтин Еггерт, оглядач Дождя, багато років знав Павла Шеремета, який трагічно загинув в Києві під час вибуху автомобіля, згадує покійного.

"Для мене Павло Шеремет являв собою поєднання дуже високого професіонала в журналістиці і чесної людини, здатної дати об'єктивну оцінку не тільки іншим, а й самому собі. Він був одним з піонерів репортерської журналістики, журналістики факту, журналістики розслідувань. Його знаменитий репортаж про "незаконний" перетин кордону Білорусі став однією з телевізійних сенсацій кінця дев'яностих років. Це той випадок, коли журналіст ставив експеримент на собі і за цим для нього настали наслідки - кримінальне переслідування у рідній країні", - пише Еггерт.

За його словами, Шеремет "був досить рідкісним птахом серед пострадянських журналістів". "Він був людиною, яка без сумніву добре розуміла і Росію, і Україну, і Білорусь, але може бути саме тому він був європейським, а не російським, не українським, чи не білоруським журналістом. Павло прекрасно бачив контекст, в якому існує пострадянський простір. Він ніколи не дозволяв собі зглянутися до того чи іншого народу. Говорити про те, що "москалі" дурні або "хохли" недороблені. Він багато в чому бачив Росію, Україну і Білорусію як простір з подібними проблемами - людськими, економічними, політичними, історичними, психологічними. Саме тому його творчість була компетентною, переконливою і одночасно людяною", - каже журналіст.

"Павло вірив у вільне майбутнє Росії, України і Білорусії, не надягаючи при цьому рожеві окуляри. Він вірив у професію журналіста, вважав її дуже важливою для суспільства і при цьому ніколи не дозволяв собі здаватися із цього приводу. Шеремет завжди бачив перспективу, з ним було цікаво говорити про майбутнє. А ще Павло був майже безвідмовним колегою. За досить багато років знайомства з ним я може бути пригадаю поодинокі випадки, коли він відмовився щось прокоментувати або прийти в ефір. Павло Шеремет любив і поважав колег. Вічна йому пам'ять", - написав Еггерт.

Читайте також: 10 останніх публікацій і висловлювань Шеремета

Сьогодні о 7:45 в центрі Києва стався вибух автомобіля редактора-засновника Український правди Олени Притули, в якому перебував журналіст Павло Шеремет. Він помер в кареті швидкої допомоги. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що смерть журналіста Павла Шеремета - це наслідок спрацювання вибухового пристрою. "Це вбивство", - сказав він.

Читайте також: Убивство Павла Шеремета: хроніка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини