RU

Схеми: Венедіктова орендує державну дачу дешевше розрахункових цін

01.10.2020, 19:42
Схеми: Венедіктова орендує державну дачу дешевше розрахункових цін - Фото
Ірина Венедіктова (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Журналісти Схем заявили, що генеральний прокурор  Ірина Венедіктова орендує державну резиденцію у комплексі Пуща-Водиця Держуправління справами (ДУС) за цінами, вдвічі дешевшими офіційної розрахункової вартості оренди інших будинків на території цього ж комплексу. Про це повідомляє  Радіо Свобода.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як зазначається, глава Генпрокуратури скористалася постановою Кабміну від 19 червня за підписом прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, що дозволяє використовувати держдачі і резиденції не лише президенту, прем'єр-міністру та голові Верховної Ради, як це було раніше, а й іншим громадянам у визначеному суб'єктом управління порядку .

Як з'ясували журналісти Схем, скористатися цим правом пересічний громадянин не зможе. На запит Схем, чи можна взяти в оренду державну резиденцію або дачу, в ДУС відповіли відмовою – письмово та усно: "державні резиденції в оренду передаватися не можуть".

Згідно з договором оренди, який Схеми отримали в своє розпорядження, в липні цього року Венедіктова орендувала будинок у Пущі-Водиці.

"Комплекс надає у тимчасове користування державну резиденцію загальною площею 675,1 кв.м, що складається з житлового будинку, в якому 6 кімнат та інших допоміжних приміщень і майна. Термін дії договору – з 9 серпня до 13 вересня 2020 року включно. За користування наданими приміщенням користувач здійснює оплату щомісячно в розмірі 63 990 грн", – йдеться в договорі оренди, підписаному Венедіктовою.

За інформацією джерел Схем, оренда резиденції для Венедіктової була продовжена до 11 жовтня.

Як зазначається, така оренда обходиться генпрокурору вдвічі дешевше, ніж оренда інших будинків у Пуща-Водиці, навіть без особливого статусу.

Відповідь на це розслідування Венедіктова опублікувала в  Facebook.

"Розмір орендної плати я не встановлювала, а отримавши пропозицію, просто з нею погодилася, прекрасно розуміючи, що моє перебування в цьому будинку займе лише кілька місяців, не більше... Я попросила надати мені методологію розрахунку орендної плати за використання самого будинку, плати за використання загальних територій тощо. Впевнена, найближчим часом будуть проведені необхідні службові перевірки та, таким чином, отримані відповіді на поставлені питання. Якщо виявиться, що в питанні формування орендної плати не все так однозначно і вона могла бути встановлена ​​на більш високому рівні, я негайно сама, за своєю особистою ініціативою, внесу необхідну доплату, щоб не залишити навіть тіні сумніву в цьому чутливому для суспільства питанні", – написала Генпрокурор, додавши, що вирішила якомога швидше переїхати.

Читайте також: Брат генпрокурора Венедіктової працював на бізнес родини Авакова – "Схеми"

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини