RU

Схеми проти ДБР. Журналісти оскаржили рішення Печерського суду

24.10.2019, 16:44
Схеми проти ДБР. Журналісти оскаржили рішення Печерського суду - Фото
Схеми (Фото: скриншот відео Радіо Свобода)

Журналісти програми Схеми: Корупція в деталях оскаржили рішення суду, який дав доступ слідчим Держбюро розслідувань до внутрішніх даних редакції в рамках справи про відпочинок п'ятого президента Петра Порошенка на Мальдівах. Про це повідомляється на сторінці проекту у Facebook.

У редакції заявили, що не бачать необхідності надавати слідчим всю затребувану внутрішню інформацію і вважають її обсяг надмірним. Що стосується самого рішення Печерського суду, то ця постанова оскаржена в Київському апеляційному суді.

За словами головного редактора програми Наталії Седлецької, редакція готова до співпраці, але тільки в тому випадку, коли затребувана інформація дійсно може допомогти слідству.

"Але як графік роботи журналістів, операторів і водіїв, їхні зарплати, наша внутрішня редакційна комунікація - може в цьому допомогти? Цю частину даних ми надавати не будемо, і це було легко передбачити", - заявила Седлецька.

Незважаючи на те, що в постанові сказано про неможливість її оскаржити, юристи просять суд скасувати її. Аргументують це тим, що постанова нібито надає доступ до документів, які містять таємницю журналістських джерел, що охороняється законом.

  • П'ятий президент відпочивав на Мальдівах у січні 2018-го. За оцінками журналістів Схем, відпочинок обійшовся йому в $500 тисяч. При цьому Порошенко заявив, що його переліт на Мальдіви був оформлений у рамках закону.
  • 6 серпня 2019 року ДБР почало перевірку того, що під час поїздки Порошенко міг перетнути державний кордон за підробленими документами.
  • 23 жовтня стало відомо, що суд надав доступ слідчим ДБР до комунікації редакції, яка готувала розслідування про Порошенка. Пізніше з'явилася реакція журналістів на таке рішення.

Читайте також: ДБР - журналістам Схем: обшуків не буде

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини