RU

Схеми: Голова КСУ купив землю в Криму за законами Росії. І не задекларував

28.10.2020, 21:44
Схеми: Голова КСУ купив землю в Криму за законами Росії. І не задекларував - Фото
Олександр Тупицький (Фото: пресслужба КСУ)

Журналісти програми "Схеми" повідомляють, що голова Конституційного суду  Олександр Тупицький у 2018 р став власником земельної ділянки в селищі Кореїз на Південному узбережжі окупованого Криму і не зазначив інформацію про це у своїй декларації. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Схеми" з'ясували, що, як мінімум, із 2014 р Тупицький володіє маєтком і землею в Кореїзі. Але в 2018 р він розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку біля будинку в свою власність, повідомляють журналісти.

Схеми: Голова КСУ купив землю в Криму за законами Росії. І не задекларував

Фото: radiosvoboda.org
"Схеми" посилаються на виписку з єдиного реєстру нерухомості РФ, згідно з якою у липні 2018 р Тупицький (на той момент – заступник голови КСУ) оформив за законодавством РФ договір купівлі землі площею 126 кв м у громадянина Росії. У деклараціях Тупицького ні за 2018, ні за 2019 р не згадується про про цю операцію.

Схеми: Голова КСУ купив землю в Криму за законами Росії. І не задекларував

Фото: radiosvoboda.org
Декларування завідомо недостовірних відомостей – це порушення, покарання за яке визначається статтею 366-1 КК. Саме цю статтю своїм вчорашнім рішенням скасував очолюваний Тупицьким КСУ.

Крім того, звертає увагу юрист програми, суддя не має права вступати в будь-які відносини з окупаційною владою.

"Схеми" розшукали продавця ділянки. Він повідомив, що Тупицький його сусід, і що нібито через неправильне розмежування їхніх ділянок, росіянин безоплатно віддав Тупицькому 126 кв м землі. "Там ніякого продажу, нічого там не було. Продаж ми оформили договором, але ця земля була не моя. Ось так я скажу", – сказав він.

При цьому, юристи програми пояснюють, що якщо суддя отримав у свою власність землю від іншої особи безкоштовно, за антикорупційним законодавством це може трактуватися як незаконний подарунок. За це передбачена адміністративна відповідальність.

"Схеми" звернулися до голови КСУ з проханням про коментар. У пресслужбі суду заявили, що "всі відомості про майно, яке перебуває у володінні та користуванні голови КСУ Олександра Тупицького, містяться в його щорічній декларації".

  • Сьогодні КСУ скасував статтю Кримінального кодексу 366-1 про покарання за недостовірне декларування, а також окремі положення антикорупційного закону, що визначають функції НАЗК.
  • НАЗК на виконання рішення суду вже закрило реєстр електронних декларацій.
  • У Центрі протидії корупції переконані, що КСУ фактично знищив електронне декларування.
  • В Офісі президента  заявили, що вважають "фундаментальним надбанням держави" створену в Україні систему електронного декларування, і що "незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому випадку, відновлені".

Читайте також: Мільйонер з Донецька. Що відомо про нового голову Конституційного суду Олександра Тупицького

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини