Щоб зупинити Путіна, Захід повинен вдарити ще сильніше - США

"Метою дій Заходу має бути примус Росії до припинення будь-якої підтримки повстанців на сході України та забезпечення абсолютного дотримання територіальної цілісності України. Щоб добитися цього результату - і переконатися, що Москва не продовжує небезпечну подвійну гру, - потрібен комплексний підхід. Він має складатися з трьох компонентів: ще більш жорсткі економічні санкції, постачання України озброєннями і оновлення стратегії НАТО. Спільним ефектом такого підходу стане те, що Кремль усвідомлює: ціна української авантюри і агресивного втілення в життя "доктрини Путіна" занадто велика", - йдеться в статті.
Автори статті вважають санкції, введені США та ЄС проти Росії 29 липня, достатньо жорсткими, щоб привернути увагу Москви: "Проте цих заходів недостатньо, щоб дійсно утримати Росію від втручання в події на сході України. Захід повинен ясно дати зрозуміти: ці санкції стануть не останніми, якщо агресія Москви не припиниться найближчим часом".
Друга частина запропонованої стратегії покликана полегшити Україні відновлення контролю над неспокійними східними регіонами. Київ неодноразово звертався до Вашингтону і Брюсселю за військовою допомогою, але там від відповіді ухилялися: "Захід коливався, вважаючи, що надання Україні військової допомоги летального характеру сприятиме ескалації конфлікту. Однак підхід, що покладається на санкції, ескалації також не завадив. Фактично, з урахуванням рішучості Франції продати Росії кораблі класу Містраль, Захід виявився в незручному становищі: постачаючи агресору, він відмовляє в допомозі жертві".
"Якщо Росія не припинить обстрілювати українські війська ракетами, не припинить постачати повстанців озброєннями і технікою і не відведе війська від кордону протягом двох тижнів, Захід повинен почати поставляти самій Україні протитанкові ракети, батареї ЗРК і різноманітну стрілецьку зброю, - пропонують Стейсі і Гербст. - І треба негайно пригрозити подальшими діями в тому випадку, якщо Росія вторгнеться на схід України, включаючи запрошення Києва в НАТО".
Третій компонент комплексної стратегії дій проти Москви вимагає чіткого розуміння "доктрини Путіна": "Заявлене право на "захист" російськомовного населення - це запрошення до інтервенції в усіх напрямках уздовж російських кордонів, включаючи територію американських союзників по НАТО в Балтії і в інших місцях". У цьому зв'язку Вашингтон повинен запропонувати новий підхід до співпраці НАТО з Росією. Зокрема, автори наполягають на публічному перегляді Спільної доктрини НАТО-Росія, підписаної наприкінці 1990-х.
За матеріалами: inopressa.ru
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Комментарі