RU

Щоб зупинити Путіна, Захід повинен вдарити ще сильніше - США

18.08.2014, 12:21
Щоб зупинити Путіна, Захід повинен вдарити ще сильніше - США - Фото
Володимир Путін (фото - ЕРА)
"Для Заходу настав час зробити вирішальний крок у боротьбі з іррегулярною війною Путіна в Україні, - йдеться в статті старшого консультанта Пентагону Джеффрі Стейнсі та колишнього посла США в Україні Джона Гербста у Foreign Policy. - Російський президент ввів у міжнародну систему нову небезпечну норму - нібито легітимності порушення кордонів інших держав заради "захисту" не просто етнічних росіян, а "російськомовного населення", і, якщо буде потрібно, військовими засобами".

"Метою дій Заходу має бути примус Росії до припинення будь-якої підтримки повстанців на сході України та забезпечення абсолютного дотримання територіальної цілісності України. Щоб добитися цього результату - і переконатися, що Москва не продовжує небезпечну подвійну гру, - потрібен комплексний підхід. Він має складатися з трьох компонентів: ще більш жорсткі економічні санкції, постачання України озброєннями і оновлення стратегії НАТО. Спільним ефектом такого підходу стане те, що Кремль усвідомлює: ціна української авантюри і агресивного втілення в життя "доктрини Путіна" занадто велика", - йдеться в статті.

Автори статті вважають санкції, введені США та ЄС проти Росії 29 липня, достатньо жорсткими, щоб привернути увагу Москви: "Проте цих заходів недостатньо, щоб дійсно утримати Росію від втручання в події на сході України. Захід повинен ясно дати зрозуміти: ці санкції стануть не останніми, якщо агресія Москви не припиниться найближчим часом".

Друга частина запропонованої стратегії покликана полегшити Україні відновлення контролю над неспокійними східними регіонами. Київ неодноразово звертався до Вашингтону і Брюсселю за військовою допомогою, але там від відповіді ухилялися: "Захід коливався, вважаючи, що надання Україні військової допомоги летального характеру сприятиме ескалації конфлікту. Однак підхід, що покладається на санкції, ескалації також не завадив. Фактично, з урахуванням рішучості Франції продати Росії кораблі класу Містраль, Захід виявився в незручному становищі: постачаючи агресору, він відмовляє в допомозі жертві".

"Якщо Росія не припинить обстрілювати українські війська ракетами, не припинить постачати повстанців озброєннями і технікою і не відведе війська від кордону протягом двох тижнів, Захід повинен почати поставляти самій Україні протитанкові ракети, батареї ЗРК і різноманітну стрілецьку зброю, - пропонують Стейсі і Гербст. - І треба негайно пригрозити подальшими діями в тому випадку, якщо Росія вторгнеться на схід України, включаючи запрошення Києва в НАТО".

Третій компонент комплексної стратегії дій проти Москви вимагає чіткого розуміння "доктрини Путіна": "Заявлене право на "захист" російськомовного населення - це запрошення до інтервенції в усіх напрямках уздовж російських кордонів, включаючи територію американських союзників по НАТО в Балтії і в інших місцях". У цьому зв'язку Вашингтон повинен запропонувати новий підхід до співпраці НАТО з Росією. Зокрема, автори наполягають на публічному перегляді Спільної доктрини НАТО-Росія, підписаної наприкінці 1990-х.

Найкращим способом заспокоїти союзників буде розміщення американських військ: "Було б непогано збільшити кількість американських солдат в Східній Європі з 600 тимчасово розміщених там десантників до 1 тисячі чоловік (100-150 з них можуть бути агентами м'якої сили, наприклад інструкторами). Вашингтону також необхідно зробити все можливе, щоб країни Західної Європи допомогли збільшити цю цифру. Щоб умовити європейців підтримати зусилля США, Вашингтону слід запропонувати не постійне розміщення, а безперервну ротацію військ". Крім того, західні союзники повинні щорічно проводити навчання в Польщі оголосити, що в майбутньому нові великі навчання проходитимуть в країнах Балтії). "Необхідно не дати російському президентові анексувати нові території, на кшталт Придністров'я, і закріпити його огидну нову норму міжнародних відносин втручанням у внутрішні справи інших країн, наприклад в країнах Балтії, - закликають Стейсі і Гербст. - Це вимагатиме серії додаткових і більш твердих військових ходів на шахівниці Європи. Нехай апогеєм реваншистського розширення Росії залишиться Крим. Системі міжнародної безпеки та міжнародного права час дати сильну відсіч войовничому диктату Росії".

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини