RU

Щоб перемогти Путіна, треба підтримати Україну - екс-посол США

07.08.2014, 12:12
Щоб перемогти Путіна, треба підтримати Україну - екс-посол США - Фото
Володимир Путін (Фото - mil.ru)
Захід повинен не послаблювати тиск на президента РФ Володимира Путіна, але водночас всерйоз зайнятися зміцненням України, радить у статті для The New York Times екс-посол США в Росії Майкл Макфол.

"Ось найтерміновіше: Захід повинен забезпечити українську армію розвідданими в максимально великому обсязі, щоб допомогти її бійцям оборонятися і уникати знищення мирних громадян. Ніщо так не шкодить кампанії України за суверенітет і об'єднання, як жертви серед мирного населення", - пише Макфол, радячи також надати Україні несмертельні засоби ведення війни.

Захід повинен протиставити російській пропаганді свій інформаційний наступ, причому не тільки збільшити асигнування традиційним каналам на кшталт Голосу Америки, але й підтримати блоги і новинні сайти. Захід також повинен допомогти Києву перетягти на свій бік населення східної України - заохотити Київ до створення більш безпечних гуманітарних коридорів і посилати через українську владу більше гуманітарної допомоги для біженців. "Слід провести міжнародну конференцію донорів, щоб заснувати фонд відновлення східної України. Це допомогло б змінити негативний імідж Заходу в регіоні", - пише автор.

Заходу слід, як і раніше, підтримувати економічні та політичні реформи в Україні. "Жоден з цих кроків не вимагає участі Путіна для того, щоб виявитися ефективним", - вважає Макфол. Ці кроки можуть вчинятися урядами, НКО і фізичними особами. "Повинні підключитися і незахідні гравці, які цінують міжнародні норми", - радить він.

І ще одна порада: Захід повинен знову заохотити Київ до діалогу з законними представниками (а не російськими найманцями) східної України, щоб розробити план примирення. "Путін міг би негайно припинити цю війну", - вважає автор. Путін міг би в телезверненні похвалити повстанців за завоювання автономії і попросити їх припинити бої, а росіян - повернутися на батьківщину. "Ось швидкий, але малоймовірний шлях до миру. За його відсутності кращий варіант для Заходу - подвоїти підтримку незалежної, процвітаючої і демократичної України", - підсумовує автор.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини