RU

Що сказав Янукович: десять ключових тез інтерв'ю президента

19.12.2013, 15:36
Що сказав Янукович: десять ключових тез інтерв'ю президента - Фото
9b543b7439a2702e48ff421918e7638a.jpg
Президент України Віктор Янукович сьогодні дав інтерв'ю обмеженій групі українських журналістів у прямому ефірі Першого національного. Редакція ЛІГАБізнесІнформ наводить десять ключових заяв президента про ситуацію в країні та його переговорах з Путіним.

Україна збільшить закупівлі газу з Росії: "Якщо буде така ціна, яка нас влаштує, ми зацікавлені вживати російського газу більше, ніж будь-якого іншого... Цінова політика буде залежати не тільки від нашого бажання, а й від цін на нафту світовому ринку... Якщо, наприклад, нафта буде нижче $80, то і ціна на газ буде нижчою. Ця ціна не може бути постійною".

Кредит Росії "безумовно вигідний": "Коли ми отримуємо кредити, ми ніколи не закладали ніяке майно. Це прозора схема. Вона заснована на англійському законодавстві... Кредит від Росії, безумовно, вигідний, адже ніяких умов Росія не поставила".

Три причини економічної кризи в Україні:
на думку президента, це - висока ціна на газ, повернення кредитів МВФ, отриманих в 2008-2009 рр., і зменшення товарообігу з Росією. У результаті високих цін на російський газ Україна отримала більше $20 млрд. збитків.

На Майдані "хтось" (судячи з усього, опозиція) переоцінив сили, відставки не буде: "Спроби за межами Конституції захопити владу - це вже не в перший раз. Я через це пройшов. Я категорично проти того, щоб політики ініціювали революційні процеси. У нас є закони, є дати виборів. Зачекайте виборів, і український народ скаже своє слово. Хтось поспішив, занадто переоцінили свої сили. Дуже нешанобливо вчинили до всього суспільства".

Про побиття міліцією студентів на Майдані: "Ми хочемо об'єктивності. Влада не була зацікавлена ​​в цьому конфлікті, це ніяк не входило в наші інтереси. Я теж хочу знати правду. Багато є всяких пліток. Я запросив Клюєва, коли з'явилася ця інформація (протоколи допиту чиновників в Генпрокуратурі, і запитав: Ваша мета яка? Він сказав: Стабілізувати ситуацію, я хочу піти в ГПУ, зняти це питання. у слідства є всі можливості досягти оптимального результату в цьому розслідуванні".

Про політичну кризу і діалог з опозицією: "З політичної кризи треба зробити висновки. Вона не подолана. Люди ці висновки зроблять самостійно, а ми врахуємо свої помилки. Ми над ними працюємо, виправляємо, і будемо далі виправляти" . Завтра президент планує про це говорити на круглому столі з громадськістю та опозицією.

Посередництво ЄС у переговорах з опозицією жорстко відкинуто: "Дуже важливо, щоб у наші внутрішні питання не втручалися інші країни, і вважали, що вони можуть тут господарювати. Я категорично проти того, щоб нас хтось учив, як нам жити. У нас вистачить політичної волі і відповідальності перед майбутнім поколінням. Нам потрібно навчитися захищати свої інтереси".

Митний союз позавчора в Москві не обговорювався: "Інтеграційні питання під час засідання комісії не розглядалися".

Україна буде спостерігачем в МС і асоційованим членом ЄС: "Це не суперечить сьогодні жодним міжнародним документам... Україна повинна знайти таку модель взаємин з нашими стратегічними партнерами, яка влаштовувала б усіх".

Про участь у президентських виборах-2015: "Кожному фрукту свій термін. Не настав час зараз... Якщо у мене, умовно кажучи, рейтинг буде маленький, і не буде перспективи, я не буду заважати країні розвиватися".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини