RU

Що означає зміна лідерів бойовиків в Донбасі - Washington Post

20.08.2014, 11:41
Що означає зміна лідерів бойовиків в Донбасі - Washington Post - Фото
Фото: ЕРА
Західні експерти протягом місяців звинувачували Росію в тому, що вона керує діями повстанців у східній Україні. Тим не менш, завжди залишалося невизначеним, до якої міри Росія безпосередньо впливає на сепаратистів, - пише автор зовнішньополітичного блогу The Washington Post Рік Ноак.

Коли на минулі вихідні новий сепаратистський прем'єр-міністр ДНР Олександр Захарченко заявив, що його ополчення отримало 1200 бійців з Росії та 150 бронетранспортерів з невідомих джерел, Москва швидко це спростувала, зазначає журналіст. "Заяви Захарченка представляють особливий інтерес, бо вони зроблені через два тижні після його призначення прем'єр-міністром ДНР на тлі більш широкої і заплутаної перестановки в керівництві повстанців", - йдеться в статті.

Автор називає одним з примітних наслідків нещодавніх перестановок той факт, що контакти з Росією тих, хто прийшов їм на зміну, набагато менш очевидні, ніж у їхніх попередників. Наприклад, громадянина Росії Олександра Бородая замінив Захарченко, лідер місцевогої воєнізованого угрупування, а місце Ігоря Стрєлкова, за повідомленнями, зайняв місцевий житель Володимир Кононов, зауважує Ноак.

"Інтерпретації більшості експертів, з якими поговорив WorldViews, вказують на два однакових висновки: по-перше, Росія, можливо, хоче зміцнити сили повстанців, щоб запобігти їх поразці від української армії і дати їм більший вплив. По-друге, ввівши в посаду місцевих лідерів, Росія, мабуть, прагне відродити ідею виправданого громадянського заколоту. Кінцевою метою цього може бути федералізація східних частин країни за допомогою мирних переговорів", - розмірковує автор.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини