RU

Що означає для постраждалих амністія Попова, Сівковича та Коряка

12.02.2014, 17:49
Що означає для постраждалих амністія Попова, Сівковича та Коряка - Фото
Денис Овчаров
Судове рішення про закриття кримінальних проваджень щодо колишнього голови КМДА Олександра Попова, екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича і колишнього начальника київської міліції Валерія Коряка говорить про те, що за силовий розгін Євромайдану відповідальності ніхто не понесе. Більше того, екс-чиновники отримали законне право бути відновленими в колишніх посадах . Про це в коментарі ЛІГАБізнесІнформ розповів партнер адвокатського об'єднання Юскутум Денис Овчаров.

"Повідомляється, що кримінальне провадження щодо подій 30 листопада на Майдані закрито. Це означає, що незабаром може бути закрите кримінальне провадження  і по подіях 1 грудня - зіткнень біля Адміністрації президента, оскільки дії співробітників "Беркута" в ці два дні були дуже ідентичні - в першому випадку били студентів, потім били журналістів. У нинішній ситуації єдина інстанція, куди можуть звернутися потерпілі студенти - Європейський суд з прав людини", - сказав Овчаров.

"Далі справа про перевищення повноважень чиновниками буде передана в архів, і ніяких подальших дій по ньому проводитися не буде у зв'язку з тим, що є закон про амністію, який говорить про те, що кримінальні провадження  повинні бути закриті. Іншими словами, реального покарання ніхто не понесе - ні той, хто віддав наказ (а слідство імен з'ясувати не встигло), ні той, хто його виконав . Правоохоронні органи на підставі закону про амністію не мають права більше проводити ніяких слідчих дій", - розповів юрист.
У нинішній ситуації єдина інстанція, куди можуть звернутися потерпілі студенти - Європейський суд з прав людини
"Проте залишається одна обставина. Справа в тому, що стосовно Сівковича і Попова справу закрили за тими статтями, які були вказані в законі про амністію, але там не було статті, яка стосується заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Одна справа, коли  йдеться про те, що незаконно розігнали мітинг, а інша - коли були нанесені тяжкі тілесні ушкодження мітингувальникам. Таким чином, нинішній закон звільнив посадових осіб лише від можливої ​​відповідальності за наказ розігнати людей, але якщо буде встановлено, що посадові особи давали наказ про застосування сили проти учасників мітингу, то тут вони можуть виступати як організатори нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Проте, можна констатувати, що можливості українського законодавства для захисту потерпілими своїх прав у даній справі вже вичерпані. Далі залишається тільки ЄСПЛ", - підкреслив Овчаров.

"Слід також зазначити, що ч.2 ст.365 КК України (перевищення влади або службових повноважень), яка ставилася Попову та іншим чиновникам, передбачала, крім тюремного ув'язнення до 8 років, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьх років. Однак тепер, після амністії, таких обмежень для колишніх чиновників немає. Формально вони можуть бути відновлені в колишніх посадах. Більше того, екс-чиновники можуть вимагати відшкодування компенсації за відсторонення їх від посад, так як їх провина не була доведена судом , розслідування не було доведено до кінця. Вони проходили у справі лише як підозрювані. Тому можна сказати, що суд своїм рішенням їх реабілітував", - резюмував юрист.

Нагадаємо, сьогодні столична прокуратура повідомила, що провадження стосовно Володимира Сівковича, Олександра Попова, Валерія Коряка, яких підозрювали в перевищенні службових повноважень під час розгону Євромайдана 30 листопада, були закриті за рішенням суду.

Всі екс-чиновники потрапили під дію Закону України "Про внесення змін до Закону України про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".

14 грудня в Генпрокуратурі повідомили, що підозрюють у перевищенні влади під час розгону Євромайдана 30 листопада заступника секретаря РНБО Сівковича, голову КМДА Попова, колишнього начальника київської міліції Коряка та його заступника з громадської безпеки Петра Федчука. Пізніше чиновники були відсторонені від посад.

19 грудня Верховна Рада прийняла закон про недопущення переслідувань учасників акцій протесту після зриву євроінтеграції. Закон передбачає, що всі кримінальні справи і провадження з приводу адміністративних правопорушень повинні бути закриті. Особи, залучені до кримінальної відповідальності у зв'язку з даними подіями, підлягають звільненню від відповідальності і визнаються не мають судимості.

29 січня 2014-го Рада прийняла ще один закон про амністію учасників акцій протесту. Згідно з документом, активісти до 16 лютого включно повинні звільнити адмінбудівлі та дорожні комунікації, після чого правоохоронні органи і суди відпустять з СІЗО затриманих учасників протестів і закриють кримінальні провадження, пов'язані з Майданом.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини