RU

Що чекає ЗМІ до президентських виборів в Україні:думка політолога

12.06.2013, 11:54
Що чекає ЗМІ до президентських виборів в Україні:думка політолога - Фото
Віктор Небоженко
Політолог Віктор Небоженко впевнений, що канали та газети, які пропагують любов до влади і ненависть до опозиції інтересу у аудиторії не викличуть і необхідного влади результату не принесуть. Про це політолог сказав ЛІГАБізнесІнформ.

"Я знаю, за якими законами формуються авторитарні та диктаторські режими. До президентських виборів передбачається, що всі об'єктивні засоби масової інформації повинні підкорятися однією схемою. Однак цього не буде, тому що слово глобалізм - це не метафора. Світ змінюється, влада до початку виборчої кампанії побачить, що більшу частину ЗМІ контролювати з Банкової не виходить", - каже Небоженко.

Він упевнений, що влада "продовжить спроби різними інструментами обмежити свободу ЗМІ". "Під ударом будуть як телебачення і преса, так і Інтернет. Але виборча кампанія покаже, що все це було даремно - ЗМІ так влаштовані, що без руху і подій вони не можуть працювати, сучасні ЗМІ не можуть бути інструментом виключно пропаганди. Це, до речі , зрозуміли в СРСР, але вже нічого не змогли зробити", - сказав політолог.

На його думку, природа будь-яких ЗМІ полягає в "поїданні подій". "Серйозних ресурсів до початку президентських перегонів у влади не буде, тому що метод пропаганди означає відсутність креативу і яскравих особистостей, а таке ЗМІ нікому не потрібно і нічим владі не допоможе", - сказав Небоженко.

Нагадаємо, раніше партія Віктора Януковича у Верховній Раді ініціювала цензуру в інтернеті. Народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Олійник зареєстрував законопроект, яким пропонується зобов'язати провайдерів закривати доступ до сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, порушення громадянських прав і свобод. Якщо закон приймуть, неугодні сайти будуть закривати за рішенням суду протягом дня, особиста інформація буде видаватися силовикам за першою вимогою.

Досьє на Віктора Небоженка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини