RU

Щербаня вбила та ж банда, що й Аліка Грека, - ЗМІ

22.01.2013, 10:13
Щербаня вбила та ж банда, що й Аліка Грека, - ЗМІ - Фото
Фото: ТСН
Слідство вважає, що вбивство в 1996 році народного депутата Євгена Щербаня здійснила та ж банда, що й організувала вбивство президента футбольного клубу "Шахтар" Ахатя Брагіна. Про це сказано в матеріалах про підозру екс-прем'єра Юлії Тимошенко в організації вбивства Щербаня, опублікованих сьогодні в Комерсант Україна.

За версією слідства: "У першій половині 1996 року радник Павла Лазаренка Петро Кириченко, не знаючи про справжні наміри Тимошенко і Лазаренко, організував у будинку відпочинку Пуща-Водиця зустріч Павла Лазаренка з кримінальним авторитетом з Дніпропетровська Олександром Мільченком на прізвисько Матрос. Як стверджують слідчі, на початку року вони зустрічалися кілька разів, і на одній з таких зустрічей пан Лазаренко познайомив Матроса з Юлією Тимошенко. Тимошенко і Лазаренко, діючи за попередньою змовою між собою, замовили Олександру Мільченку вбивство Євгена Щербаня, гарантувавши за це виплату винагороди в розмірі $3 млн. і, на прохання Мільченка, сприяння в приватизації Царичанського заводу мінеральних вод, - вказується в документі. - Для виконання цього замовлення Матрос звернувся до керівників банди, яка з кінця 1993 року діяла в Україні, а в 1995-му організувала вбивство президента футбольного клубу  "Шахтар" Ахатя Брагіна".

За інформацією слідства, в підготовці вбивства Євгена Щербаня були задіяні 15 чоловік. Для скоєння злочину члени банди купили два комплекти форми співробітників цивільної авіації, комплект форми співробітника міліції, рації і вогнепальну зброю: два пістолети-кулемети "Аграм-2000", два пістолети ТТ, автомат АКМ, гранати "Ф-1". У тексті документа докладно описані обставини вбивства Євгена Щербаня, яке сталося 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька. Коли Євген Щербань разом з дружиною вийшли з літака, один з виконавців убивства Вадим Болотських (згодом засуджений за вбивство до довічного ув'язнення), "наблизився до Щербаня і двома пострілами з пістолета ТТ вбив його". Його спільник відкрив безладну стрілянину з "Аграм", в результаті чого було вбито ще п'ять чоловік.

Нагадаємо, Ахать Брагін, відомий також під прізвиськом Алік Грек, загигув в жовтні 1995 року на донецькому стадіоні "Шахтар" в результаті спланованого вибуху. Брагін був авторитетним донецьким підприємцем і, за даними правоохоронних органів, - впливовим кримінальним авторитетом.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини