RU

Ще три облради зробили російську мову регіональною

17.08.2012, 15:38
Ще три облради зробили російську мову регіональною - Фото
Фото: radiosvoboda.org
Російська мова отримала статус регіональної ще в трьох регіонах сходу і півдня України - в Луганській, Дніпропетровській і Херсонській областях. Такі рішення сьогодні прийняли облради.

У Луганську депутатам обласної ради зачитали інформацію головного управління статистики в Луганській області про те, що, за даними всеукраїнського перепису населення 2001 року, 68,8% жителів регіону вважають рідною російську мову. У зв'язку із цим облрада вирішила інформувати населення Луганщини про те, що тепер російська мова належить до регіональних мов. З сьогоднішнього дня всі акти Луганської обласної ради приймаються державною мовою або російською мовою і офіційно публікуються на цих мовах. Основною мовою роботи, діловодства і документації облради вирішено залишити державну мову, але й російська не заборонена. "Ті, хто виступає проти цього закону, борються не за свої права, а проти прав мільйонів російськомовних громадян країни користуватися рідною мовою", - заявив голова облради Валерій Голенко, якого цитує прес-служба.

Депутати Дніпропетровської облради при прийнятті рішення спиралися на рекомендації постійної комісії з питань культури, духовності та спорту. "Дніпропетровщина історично є одним з найбільш багатонаціональних регіонів України. Уже кілька століть на нашій землі в мирі і злагоді живуть і працюють пліч-о-пліч українці, росіяни, білоруси, поляки, євреї, німці, молдавани, вірмени, греки, азербайджанці, грузини, всього - люди 90 національностей ", - сказав голова облради Євген Удод, якого цитує прес-служба.

Підтримали надання російській мові статусу регіональної і депутати Херсонської обласної ради. Як повідомляє прес-служба, голова облради Віктор Пелих зазначив, що в мовному законі чітко прописано: єдиною державною мовою в державі Україна є українська. При цьому голова депутатського корпусу додав, що, згідно з даними всеукраїнського перепису населення в області від 2001 року, 24,9% жителів регіону вважають рідною російську мову, що дає підстави зробити в області російську мову регіональною.

Нагадаємо, обласні та міські ради сходу і півдня України один за іншим узаконюють російську мову у статусі регіональної. Сьогодні статус російської був підвищений в Запорізькій області, в Севастополі та в Донецькому регіоні.

Новина дня: мовний розкол України посилюється
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини