RU

Ще одна суддя розповіла про тиск на суди під час Майдану

16.11.2015, 17:46
Ще одна суддя розповіла про тиск на суди під час Майдану - Фото
Ірина Макаренко
Суддя Шевченківського районного суду Києва Ірина Макаренко розповіла в прес-центрі ЛІГА.net, як піддалася тиску з боку керівництва суду під час розгляду однієї зі справ проти Автомайдану на початку 2014 року.

"Я не можу стверджувати, хто саме дзвонив і чи дзвонив голові нашого суду - на той час це була Олена Мелешак. Але коли справа Автомайдану потрапила до мене у провадження, мені її ще не передали, але вже попередили, що така справа у мене буде", - зазначила суддя.

За її словами, всі вказівки щодо розгляду даної справи вона отримувала через главу Шевченківського суду та її заступника.

"Я була попереджена, що цю справу потрібно розглядати дуже швидко і це справа Автомайдану, хоча людина, яка притягувалася до адміністративної відповідальності, була за віком такою ж, як моя мати. У мене, звичайно, виникли питання. Я, наївно вважаючи, що глава суду повинна мене підтримати, пішла до неї запитати, що в даному випадку [робити]. У той час, коли я зайшла до голови суду, у неї був ще заступник, вони вдвох почали мені доводити, що цього достатньо - тих матеріалів, які у мене знаходяться у провадженні - що потрібно їх дуже швидко розглянути і винести рішення, оскільки це викликає суспільний резонанс, а особи, як мені було сказано, "не заспокоюються", "потрібно позбавляти прав, причому максимальне позбавлення прав"", - розповіла Макаренко.

"На моє здивоване запитання - чому позбавлення прав, коли людину не притягували до адміністративної відповідальності, це вперше - мені було сказано дослівно "безкарність породжує беззаконня", тому необхідно було реагувати жорстко і в межах санкції статті, яка передбачає позбавлення права на керування транспортним засобом", - додала вона.

Коли суддя повідомила про намір відправити матеріал на дооформлення, оскільки у справі не було пояснень порушника, на неї почали чинити тиск.

"Мені було сказано, щоб я навіть не думала про це і якщо мені важко розглянути цей матеріал, то у вівторок на загальних зборах суддів мені "полегшать роботу". Я зрозуміла про що йдеться, така ситуація була в іншій справі. Мені змінили спеціалізацію, тобто, якщо зазвичай суддя розглядає всі справи, що надходять в порядку цивільного провадження, була така практика, що міняли спеціалізацію і судді розглядали стягнення боргів, наказне провадження та соціальні виплати. По суті це рутинні справи, які в 99% майже однакові. Особисто для мене це було образливо. Я відповіла на це, що, напевно, мені не важко розгледіти, але, боюся, не сподобається рішення, яке я винесу", - повідомила суддя Шевченківського суду.

На розгляд справи прийшов адвокат порушниці, який виявився її сином. Він погодився на допит у якості свідка і пояснив, що автомобіль був зареєстрований на матір, яка, хоч і вказана в протоколі, не могла вчинити правопорушення, оскільки не має водійського посвідчення і не вміє водити машину.

"Після цього я закрила провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення. Жодних наслідків відносно мене застосувати вже було неможливо, було вже не до цього, почалася Революція Гідності, яка розхитала ситуацію, трохи відвернула увагу від цього всього", - резюмувала Макаренко.

Раніше повідомлялося, що колишня голова Оболонського районного суду Києва і чинний член Вищої ради юстиції Ірина Мамонтова дала свідчення про тиск з боку співробітників Адміністрації президента України наприкінці 2013 - початку 2014 року, які вимагали посилення покарання для активістів Автомайдану і якнайшвидшого розгляду їхніх справ.

Читайте також: Отримано докази тиску на судини під час Майдану: відео

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини