Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом

22.07.2016, 12:46
Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом - Фото
Сейм Польщі (фото - EPA)
Сейм прийняв постанову по справі данини пам'яті жертвам геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1939-1945 рр. 432 депутати проголосували за, 10 депутатів утрималися, передає Польське радіо.

Постанова встановлює 11 липня Днем Пам'яті поляків-жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА на Східних кресах Другої Речі Посполитої.

У постанові йдеться про те, що масові злочини на Волині і Східній Галичині мали характер етнічної чистки і геноциду.

У тексті постанови також виражається повага і вдячність воїнам Армії Крайової, загонам Кресової самооборони і Селянським батальйонам, які стали на захист поляків, а також українцям, які часто ризикували своїм життям, рятуючи сусідів-поляків.

Депутати відхилили поправки опозиції, яка виступала за видалення з постанови слова "геноцид". Замість цього була прийнята поправка, яка усунула з тексту постанови формулювання "братовбивча боротьба".

Парламент хоче віддати данину "громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами".

У резолюції висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиним шляхом до істини є шлях до примирення, передає Telewizja republika.

11 липня - річниця "кривавої неділі", коли Українська повстанська армія одночасно напала на близько сотні польських місцевостей.

З березня по липень 1943 солдати УПА вбили близько 100 тисяч поляків, які проживали на території Генерального округу Волинь-Поділля, який до 1939 року перебував під управлінням Польщі. В результаті відповідних дій загинули 10 тисяч українців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса