RU

Сербія просить Варфоломія не давати Україні автокефалію - ЗМІ

31.08.2018, 17:47
Сербія просить Варфоломія не давати Україні автокефалію - ЗМІ - Фото
Іриней (фото - www.pravoslavie.ru)

Патріарх Сербської православної церкви Іриней написав листа Вселенському Патріарху Варфоломію, в якому закликає не втручатися в українські церковні питання, як в македонські і чорногорські. Про це повідомляє Балканський оглядач в Facebook.

Згідно з повідомленням, Іриней переконаний, що тільки Російська Церква нібито має канонічне і історичне право на церковну організацію в Україні, а надання УПЦ КП автокефалії - небратська позиція по відношенню до неї.

Уривки з листа сербського патріарха оприлюднило грецьке релігійне агентство Romfea.

Іриней заявляє, що Константинополь, втручаючись у справи церкви в Україні "проти волі Російської православної церкви", рухається до введення нових параметрів і "згубної діяльності". Надання Томосу про автокефалію церкві в Україні він називає "дуже ризикованим, навіть катастрофічних" актом для єдності православних, а УПЦ КП називає розкольниками.

Також він ставить в один ряд "лідерів розколу Чорногорії та України" і вважає, що, як і в Македонії, "ситуація в Чорногорії пов'язана з Україною".

Для довідки, в 1993 році, коли повним ходом йшов процес розпаду Югославії, в Сербській православній церкві стався розкол, в результаті якого з'явилася Чорногорська православна церква. Офіційно зареєстрована була тільки в 2000 році, після падіння режиму Слободана Мілошевича в Белграді. До теперішнього часу її незалежний статус не визнаний жодною з помісних церков. Її не визнають, як і Македонську православну церкву через тиск Сербської православної церкви.

1-3 вересня у Вселенській патріархії запланований Синакс (Synaxis) - збори всіх єпископів цієї церкви. Напередодні Синакса відбудеться чергове засідання Синоду.

Раніше сьогодні, 31 серпня, повідомлялося, що Константинопольський патріарх Варфоломій заявив Московському патріарху Кирилу, що рішення про надання автокефалії українській церкві прийнято і процеси запущено. Про це для преси сказав представник Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл, який відповідає за процес надання Україні Томосу.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини