Сенцову присудили премію Сахарова

12.12.2018, 15:07

Замість самого режисера, який знаходиться в ув'язненні у в'язниці селища Лабитнангі, її отримала сестра українського політв'язня Наталія Каплан

Європарламент присудив українському політв'язню в РФ Олегу Сенцову премію Сахарова. Її отримала сестра в'язня РФ Наталія Каплан. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"Україна цінує підтримку, яку ЄС надає Сенцову і іншим українським політв'язням в Росії", - зазначили у відомстві.

Перед церемонією вручення в Європарламенті пройшов флешмоб на підтримку українських політв'язнів:

Премія імені Сахарова присуджується особам, які зробили вагомий внесок в боротьбу за права людини по всій земній кулі.

Сенцова затримало ФСБ в анексованому Криму, а потім переправило в СІЗО Москви. Його звинуватили в підготовці терактів. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив його до 20 років суворого режиму.

Спільником Сенцова російські слідчі зробили Кольченка - йому дали 10 років колонії суворого режиму. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованими і політично мотивованим.

21 жовтня Росія відмовила у видачі Сенцова, а слідом за ним - і Кольченко. МЗС зажадав у РФ негайно звільнити і повернути українців.

14 травня 2018 року Сенцов почав безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів. 13 липня його мати написала президенту РФ Володимиру Путіну клопотання про помилування. 8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан з посиланням на лист брата повідомила, що той "майже не встає", "все катастрофічно погано" і "кінець близький". Щоб залишатися у свідомості, Сенцов вживає поживну суміш.

14 серпня біля Путіна відповіли, що для початку процедури помилування українського політв'язня Сенцов повинен самостійно звернутися до президента РФ з відповідним проханням.

Европарламент присудил украинскому политзаключенному в РФ Олегу Сенцову премию Сахарова. Ее получила сестра узника РФ Наталья Каплан. Об этом сообщает пресс-служба МИД.

"Украина ценит поддержку, которую ЕС оказывает Сенцову и другим украинским политзаключенным в России", - отметили в ведомстве.

Перед церемонией вручения в Европарламенте прошел флешмоб в поддержку украинских политзаключенных:

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить