Сенцов запропонував Зеленському нову традицію

13.09.2019, 12:16
Сенцов запропонував Зеленському нову традицію - Фото
Олег Сенцов (фото - скріншот відео/YES)

Колишній політв'язень і режисер закликав президента продовжити звільняти українських полонених і політичних ув'язнених, які перебувають в РФ

Колишній політв'язень Олег Сенцов запропонував президенту Володимиру Зеленському нову традицію - збирати бирки звільнених в'язнів Кремля. Про передісторію такої ініціативи і свою боротьбу з системою Сенцов розповів сьогодні на 16-й зустрічі Ялтинської стратегії.

"Сьогодні я буду говорити про просту пластикову банку, і про те, що повинно бути в ній. Там, де я був п'ять років, у в'язниці, кожна дрібниця, кожна річ має велике значення. Там нічого не викидають, все пристосовують, і важлива річ - чай, я зберігав його в банці. Це була непроста банка", - сказав він.

За словами Сенцова, він вирізав з зошитів дві смужки - синю і жовту, написав на них "Слава Україні", наклеїв на банку.

"Всі п'ять років, поки я подорожував по тюрмах РФ, вона була зі мною. Я ставив її на найбільш видному місце, вона дуже дратувала тюремників. Її постійно забирали, відривали прапор, намагалися топтати, було багато дрібної метушні за цю банку. Це була маленька моя боротьба", - розповів він.

За його словами, його заарештували за два дні до того, як він повинен був поїхати в Донбас.

"І я вів свою маленьку боротьбу, нікому не відому, нікому не видну, один на один з цією системою - за себе, за свою гідність, за свою країну і за дві смужки, жовту і синю", - сказав Сенцов і показав залу банку.

На його нагрудному значку ув'язненого, який він також продемонстрував, була червона смужка - означає, що схильний до втечі, спецконтроль.

"Я на пам'ять його забрав з собою. У деяких арміях світу є така традиція, або правило, що при загибелі бійця його командир відриває жетон для того, щоб зібрати звіт про загиблих. Це сумна традиція. Я б хотів завести іншу. Мені б дуже хотілося, щоб ця банка якомога швидше наповнилася бирками тих, хто все ще знаходиться в полоні - в Росії, на Донбасі та в Криму. Пане президенте, зробіть так, щоб ця банка була швидше повною", - з цими словами Сенцов передав банку Зеленському.

"Я буду намагатися все це зробити. Я впевнений, що ця банка заповниться, але я буду робити все для того, щоб вона заповнилася дуже швидко", - відповів Сенцову Зеленський.

  • Сенцов повернувся на батьківщину 7 вересня, через більш ніж п'ять років після затримання в захопленому Росією Криму.
  • Його та інших українських політв'язнів обміняли на злочинців з РФ і українських колабораціоністів росіян.
  • Сенцов повернувся у Facebook, але попросив до нього не "френдитися".
Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні