RU

Сенат США не прийме резолюцію по Україні в цьому році, - ЗМІ

21.09.2012, 09:13
Сенат США не прийме резолюцію по Україні в цьому році, - ЗМІ - Фото
14ffbdf4961b90cd8872092c31364594.jpg
Вчора комітет з міжнародних відносин сенату США прийняв проект резолюції, що закликає негайно звільнити з-під варти екс-прем'єра Юлію Тимошенко. У документі також міститься звернення до держдепартаменту США та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з проханням "надати дипломатичний тиск" на президента Віктора Януковича і заборонити видачу віз тим, хто причетний до ув'язнення та жорстокого поводження з Тимошенко.

Як пише Коммерсант-Україна в публікації "Юлія Тимошенко вчинила резолюцію", в держдепартаменті США вчора запевнили, що застосовувати санкції щодо України поки не збираються. "Санкції - це не те, чого ми хочемо в кінцевому підсумку, - сказав помічник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Філіп Гордон. - Введення санкцій проти керівництва країни не є нашою політикою. Ми хочемо продовжувати працювати з представниками влади і бачити результати. В нинішній адміністрації США, як правило, вважають, що залучення країни до співпраці - кращий підхід, ніж використання санкцій щодо політичних лідерів або інших осіб. Це все, звичайно, стосується і України ". Разом з тим пан Гордон відзначив, що США вже висловили стурбованість політичними переслідуваннями в Україні на найвищому рівні: "Не думаю, що українське керівництво не розуміє, наскільки серйозно ми ставимося до цих питань".

Нагадаємо, проект резолюції про ситуацію в Україні зареєстрували в комітеті з міжнародних відносин сенату США у травні цього року сенатори Джеймс Інхоф (Республіканська партія) і Дік Дурбін (Демократична партія). До документа додається підготовлений партією Батьківщина список 54 українських чиновників, щодо яких, на думку опозиції, мають бути застосовані санкції, зокрема, заборона на в'їзд до США та арешт рахунків.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини