RU

Сенат Польщі ухвалив скандальну заяву про геноцид на Волині

20.06.2013, 17:08
Сенат Польщі ухвалив скандальну заяву про геноцид на Волині - Фото
Фото: radioporusski.pl
Сенат Польщі ухвалив сьогодні заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. На думку польських сенаторів, таке визначення Волинського злочину можна обгрунтувати тим, що події на Волині мали організований масовий характер і супроводжувалися жорстокістю. За ухвалення тексту проголосували більшість депутатів верхньої палати польського парламенту: 55 - за, 20 - проти, 10 - утрималися. Всього в Сенаті 100 депутатів.

У заяві йдеться про те, що 9 лютого 1943 нападом загонів УПА на Волинське село Паросля "почалася груба акція фізичного знищення поляків, яка проводилася бандерівською фракцією Організації українських націоналістів та Української повстанської армією". У документі сказано, що жертвами антипольської акції УПА стали близько 100 тис. поляків, передає Радіо Свобода.

Одночасно в документі йдеться, що після падіння комунізму Польща і Україна багато зробили для подолання складного минулого. "Поляки прагнуть до примирення і дружби з українцями, - йдеться в резолюції. - Це підтверджується численними доказами. Втім, справжнє примирення можна побудувати тільки на правді і спільному засудженні злочину". Як наголошується в документі, пам'ять про загиблих на Волині поляків "має назавжди стати частиною польського історичної свідомості".

Сенат не підтримав пропозицію депутатів з партії Право і справедливість про внесення поправок до тексту резолюції. Політики з цієї партії пропонували прямо використовувати в заяві термін геноцид, а також наполягали на встановлення Дня пам'яті мучеництва кресовьян, який має відзначатися 11 липня (дата кульмінації антипольських акцій на Волині).

Нагадаємо, у вівторок зі спікером Сенату Богданом Борусевичем зустрічався екс-президент України Леонід Кравчук. Він переконував польських політиків не використовувати у заявах з приводу 70-річчя Волинської трагедії термін геноцид.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини