RU

Секретар РНБО: Рішення КСУ свідчать про наявність цілісного плану проти України

29.10.2020, 21:25
Секретар РНБО: Рішення КСУ свідчать про наявність цілісного плану проти України - Фото
Олексій Данілов (Фото: пресслужба РНБО)

Декілька останніх рішень Конституційного суду дають вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ Української держави. Про це на засіданні РНБО заявив секретар ради  Олексій Данілов.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Декілька останніх подій, пов'язаних із Конституційним судом, дають вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ Української держави. В даному випадку КСУ виступає криголамом досягнень України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антикорупційне законодавство, ухвалюючи персонально вмотивовані рішення щодо антикорупційних органів", – сказав Данілов.

Він нагадав, що в лютому 2019 р КСУ скасував статтю КК про незаконне збагачення, внаслідок чого були закриті гучні кримінальні справи.

"28 жовтня КСУ фактично ліквідував е-декларування. Такі дії суду мають низку не просто негативних, а катастрофічних наслідків як у внутрішньо-, так і в зовнішньополітичному вимірі нашої країни", – сказав секретар РНБО.

На його думку внаслідок рішення КСУ:

– кардинально зміниться атмосфера відносин України з Європейським союзом та євроатлантичною спільнотою, створюються умови повної недовіри;

– ставиться під загрозу існування безвізового режиму;

– рішення унеможливить співробітництво з міжнародними фінансовими інститутами;

– створюються ризики надзвичайного характеру для отримання Україною плану дій щодо членства в НАТО.

Данілов зазначив, що скандальне рішення було прийнято відразу після місцевих виборів. "Синхронізація цих подій свідчить про цілеспрямованість і продуманість антидержавних дій. Виникає питання, які внутрішні і зовнішні сили здійснюють диригування цією ситуацією", – сказав секретар РНБО.

  • 28 жовтня 2020 року  КСУ за зверненням 47 депутатів ОПЗЖ скасував статтю 366-1 КК про покарання за недостовірне декларування та деякі положення антикорупційного закону про функції НАЗК. Це означає, що агентство не зможе перевіряти декларації чиновників на порушення та ініціювати притягнення їх до відповідальності, вільний доступ до реєстру декларацій повинен бути закритий. НАЗК вже закрило реєстр.
  • Заступник голови КСУ Головатий не підтримав рішення суду, назвавши його юридично необґрунтованим.
  • НАЗК повідомило, що в деклараціях двох суддів КСУ, які розглядали це рішення, є порушення, отже – можливий конфлікт інтересів.
  • Журналісти програми "Схеми" повідомляють, що глава КСУ  Олександр Тупицький у 2018 р став власником земельної ділянки в селищі Кореїз на Південному узбережжі окупованого Криму і не відобразив інформацію про це в своїй декларації.
  • Сьогодні представник України в ЄС заявив, що рішення КСУ може стати причиною для припинення безвізу з Євросоюзом.
  • Президент Володимир Зеленський терміново скликав на закриту нараду Раду нацбезпеки й оборони через "нищівні удари" по боротьбі з корупцією.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини