RU

Секретаріат Ющенка щогодини думає, як врятувати моряків із "Faina"

17.10.2008, 15:02

Заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук запевняє, що в цей момент "кожна година використовується максимально ефективно заради звільнення українських моряків на судні "Faina".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, А. Гончарук зазначив: "Президент дав чіткий наказ - життя і здоров'я заручників для нас безумовний пріоритет". "Можу вас запевнити - на сьогодні здійснюється цілий ряд міжвідомчих і оперативних заходів, зокрема, за участю відповідних уповноважених осіб з метою найшвидшого вирішення цієї проблеми. Напружена робота йде постійно, планування і вироблення певних рішень проходять кожний день. Сьогодні в Секретаріаті Президента відбудеться чергова експертно-оперативна нарада, на якій ми узгодимо подальші кроки в цьому напрямі", - зазначив А. Гончарук.

За словами заступника глави Секретаріату, перемовини з посередниками тривають. Водночас А. Гончарук звернув увагу, що є певна проблема, пов'язана з незрозумілою, а часто і відверто неконструктивною позицією деяких сусідніх країн. "Окремі дії і заяви представників цих країн, зокрема в контексті недостатньої артикульованості власної позиції та її надмірній мінливості, викликають підозри в незацікавленості цих контрагентів у швидкому вирішенні проблеми із заручниками. Дивує те, що нездоровий інтерес до вантажу "Faina" для декого актуальніший, ніж порятунок моряків, що перебувають на борту захопленого піратами судна. Нас така позиція задовольнити не може", - наголосив заступник глави Секретаріату.

Нагадаємо, 25 вересня у берегів Сомалі пірати захопили українське судно "Faina", що перевозило з українського міста Миколаєва в кенійське місто Момбасу 33 танки Т-72. На борту перебувало 17 осіб екіпажу, всі, крім капітана, громадяни України. За інформацією, що надійшла від піратів, петербуржець - капітан судна - помер від серцевого нападу.

Усе про захоплення судна "Faina " >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини