RU

Секретаріат Президента бачить спікером лише Яценюка

02.10.2008, 13:56

У разі формування нової парламентської більшості у складі блоку "Наша Україна - Народна самооборона", БЮТ і Блоку Литвина питання про переобрання Голови Верховної Ради автоматично втрачає актуальність. Про це сьогодні заявила заступник глави Секретаріату Президента України - Постійний представник Президента у Верховній Раді Оксана Слюсаренко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента, О. Слюсаренко відзначила, що відновлення коаліції у розширеному форматі означає спадкоємність у підході до обрання керівництва ВР. На сьогодні, як і передбачається, главою ВР є представник НУНС, посада першого віце-спікера віддана опозиційній фракції, ще одним заступником спікера став висуванець БЮТ - найчисельнішої фракції більшості. "Таким чином, у президії ВР забезпечене представництво як коаліції, так і опозиції", - сказала вона.

"Що ж до задоволення кадрових очікувань нового учасника більшості - Блоку Литвина, то у цьому випадку може ітися про делегування його представників у Кабінет Міністрів, інші центральні органи влади. У такому підході немає упередженості або двозначності. Зараз важливо не вносити нових деструктивних елементів у конструкцію коаліції, яка ще тільки формується. Фракція НУНС має спонукати А. Яценюка до відкликання його заяви про складання повноважень глави Верховної Ради. Це стане хорошим сигналом того, що нова більшість буде починати свою діяльність із згоди, а не конфлікту", - наголосила О. Слюсаренко.

Представник Президента у Верховній Раді наголосила також, що у разі поновлення демократичної коаліції у парламенті глава української держави не бачить у главі парламенту іншої фігури, окрім Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, вчора О. Слюсаренко заявляла, що "президентська фракція НУНС буде виступати лише за посилення чинної владної конструкції" у парламенті. За її словами, мови про ревізію посад у президії ВР бути не може, "особливо враховуючи складність процесу пошуку компромісу серед парламентських сил, який тільки недавно увінчався формуванням керівництва парламенту".

17 вересня нинішній Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк подав у відставку. Свою заяву він подав у регламентний Комітет ВР. Поки члени комітету розглядатимуть заяву, А. Яценюк продовжить виконувати свої парламентські обов'язки.

Досьє на Оксану Слюсаренко >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини