RU

Що сьогодні розгляне Верховна Рада: порядок денний засідання

03.03.2021, 09:23
Що сьогодні розгляне Верховна Рада: порядок денний засідання - Фото
Фото: Андрій Нестеренко/пресслужба Ради

Сьогодні, 3 березня, Верховна Рада планує розглянути розблокування діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів, скасування переведення годинників і поправки до закону про азартні ігри. Порядок денний пленарного засідання опублікований на сайті парламенту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

На початку засідання нардепи заслухають звіт в.о. директора Державного бюро розслідувань про діяльність відомства.

Серед законопроєктів, які Рада сьогодні розгляне в першому читанні – скасування переведення годинників на літній час, законопроєкт про національне військове меморіальне кладовище, два законопроєкти щодо змін у законодавстві для виконання рішень ЄСПЛ, поправки до законопроєкту про азартні ігри, заборона дискримінації за ознакою статі в рекламі .

У повторному другому читанні Рада розгляне зміни до закону про судоустрій та статус суддів, які дозволять відновити роботу ВККС.

  • У жовтні 2019 року законопроєкт про судову реформу був прийнятий Радою в другому читанні і в цілому. Він припускав скорочення складу Верховного суду, який попросив президента ветувати законопроєкт, але в листопаді 2019-го Зеленський його підписав.
  • У грудні 2019 року стало відомо, що Венеціанська комісія виступила з критикою судової реформи Зеленського.
  • У березні 2020-го низка положень закону про судову реформу була визнана КСУ такою, що не відповідає Конституції, включаючи скорочення Верховного суду.
  • У червні 2020-го Зеленський вніс до Ради законопроєкт про розблокування діяльності ВККС.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини