RU

Що повинна зробити Україна, щоб отримати компенсації від РФ: версія Резнікова

22.12.2020, 14:01
Що повинна зробити Україна, щоб отримати компенсації від РФ: версія Резнікова - Фото
Олексій Резніков (Скриншот відео програми Свобода слова Савіка Шустера)

Україна повинна ратифікувати Римський статут, щоб отримати від Росії компенсації за військові злочини. Про це в інтерв'ю Suspilne заявив віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За словами Резнікова, після рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі про початок офіційного розслідування за позовом України проти Росії за військовими злочинами і злочинами проти людяності на сході України і в Криму, з'явився суб'єкт, що несе відповідальність у міжнародних інституціях, і це Росія.

Але щоб люди могли звернутися за компенсацією, Україна повинна ратифікувати Римський статут, до цього вона не зможе подати відповідну заяву.

ДОВІДКА. Римський статут Міжнародного кримінального суду – міжнародний договір, який заснував МКС. Прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року. Україна підписала договір, але не ратифікувала. Ратифікація Римського статуту дозволяє країні брати участь в обранні суддів, прокурорів, формувати політику, приймати бюджет, приймати рішення з управління МКС, а також дає право передавати ситуацію на розгляд Міжнародного кримінального суду.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини