RU

Що насправді сказали про Україну у Трампа: переклад брифінгу

18.10.2019, 10:31
Що насправді сказали про Україну у Трампа: переклад брифінгу - Фото
Мік Малвейні (фото - ЕРА)

Сьогодні продемократичні американські ЗМІ написали, що у президента США Дональда Трампа ненавмисно "визнали тиск на Україну". Йдеться про вчорашній брифінг в.о. начальника апарату Білого дому Міка Малвейні, де він нібито заявив, що військова допомога ВСУ була заморожена частково в обмін на те, щоб в Україні почали розслідувати справу проти американських демократів щодо американських виборів 2016 року.

Щоб розібратися, хто, що і як сказав, а також показати ставлення адміністрації Трампа до цієї ситуації і України зокрема, наводимо переклад відповідного шматка діалогу журналіста (Ж) і спікера (ММ).

ММ: Трамп не великий фанат допомоги іншим країнам; ніколи не був, і як і раніше не фанат. Не любить він віддавати гроші за кордон, особливо коли їх неякісно витрачають. Саме тому було прийнято рішення. Він такий: "Послухайте, це корумповане місце. Не хочу відправляти їм купу грошей, щоб вони їх незрозуміло як витратили і набили свої кишені. До того ж, я не впевнений, що країни Європи їм допомагають". Ми виявили, що від Європи йде нуль або близько нуля доларів на летальне озброєння для України. Самі чули, як Трамп говорив: ми даємо їм танки, а ці - подушки. Це правда. Що б там не заявляли європейці щодо підтримки України, вони скупердяї, коли мова заходить про летальне озброєння. Вони не допомагали Україні і досі не допомагають. І президенту це не сподобалося. Це і були причини. Чи згадував він при мені про все це в зв'язку з сервером DNC? Звичайно. От якось так. Саме тому ми і заморозили гроші.

Читайте також: США можуть передати ВСУ протикорабельні ракети - експерт

Ж: Значить, вимога розслідувати демократів була однією з причин того, що Трамп заблокував допомогу Україні?

ММ: Якщо подивитися, що сталося в 2016-му ...

Ж: Розслідування щодо демократів.

ММ: ... То це, безумовно, було частиною того, через що він занепокоївся щодо корумпованості цієї нації. І це абсолютно нормально.

Ж: Як і заморозка допомоги?

ММ: Так. Вона, до речі, потім була розблокована. <...>

Ж: Але, щоб прояснити, те, що ви зараз описали, і є quid pro quo (таким латинським виразом в США коротко називають ситуацію Трамп-Україна: "ти надаєш послугу мені, я тобі", "щось за щось", - ред.). А саме: фінансування не піде, поки не буде розслідування щодо сервера демократів.

ММ: Ми постійно так чинимо у зовнішній політиці. Ми вже притримували кошти для ... Що це було? Для країн Північного Трикутника (Гватемала, Гондурас, Сальвадор, - ред.). Ми ставили допомогу їм на паузу, щоб вони поміняли свою політику щодо імміграції.

Дивіться фото: Тиск на Київ. У Держдепі говорили про "кошмарний сценарій"

Далі Малвейні заявив, що опоненти Трампа стурбовані внутрішнім політичним впливом на зовнішню політику.

ММ: ... І у мене для всіх новини: змиріться вже. Завжди буде внутрішньополітичний вплив на зовнішню політику.

Ж: А як щодо Байденів? Ви вважаєте, що це ОК - затримувати допомогу і вимагати розслідування проти політичних опонентів президента?

ММ: Ні, затримка з грошима абсолютно не пов'язана з Байденами. Тут без варіантів.

Він перерахував, через що насправді (за його словами) сталася тимчасова заморозка допомоги Україні:

- корумпованість України;
- спроба дізнатися, беруть участь чи ні інші країни в підтримці України;
- спроба дізнатися, співпрацюють чи ні вони (влада України) з розслідуванням, яке проводить Мін'юст США.

"Це абсолютно законно", - вважає представник Білого дому.

Довідка. У вересні ЗМІ США писали, що Трамп нібито хоче змусити Зеленського допомогти йому з президентськими перегонами-2020 через розслідування проти конкурента - Джозефа Байдена, нібито пов'язаного з корупцією в Україні особисто або через сина Хантера (доказів цього немає). ЗМІ пов'язали заморозку допомоги Україні з цим. LIGA.net веде хроніку скандалу: демократи домагаються імпічменту Трампа.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини