Що чекає на місцеве самоврядування: Корнієнко про деталі реформи

23.10.2019, 15:24
Що чекає на місцеве самоврядування: Корнієнко про деталі реформи - Фото
Олександр Корнієнко (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Фракція Слуга народу планує внести зміни до Конституції і законодавства, що стосуються територіального устрою України і місцевого самоврядування. Про деталі реформи розповів журналістам перший заступник глави фракції Олександр Корнієнко.

Реформа передбачає введення трьох рівнів: громада, округ, регіон.

Громада - базова територіальна одиниця, громади будуть охоплювати всю територію України. На рівні громад будуть обиратися старости.

Округ - субрегіональний рівень, за словами Корнієнка, приблизно чотири нинішніх райони, близько п'яти округів будуть складати область, всього в Україні округів буде близько 100. На цьому рівні не передбачається органів самоврядування, місцеві адміністрації замінять префекти, яких призначає президент за поданням Кабміну. Районні ради та міські адміністрації буде скасовано.

Читайте також: Пройдіть тест від LIGA.net: чи всі ви знаєте про головну реформу України

Регіон - нинішні області та АР Крим, кількість областей змінюватися не буде. Число депутатів обласних рад скоротять приблизно на третину. Облрада обиратиме главу та призначатиме виконавчий комітет, який фактично замінить ОДА. В майбутньому планується призначати виконкоми за конкурсом.

Органи самоврядування обиратимуться на чотири роки.

  • 5 жовтня Корнієнко говорив в інтерв'ю, що на місцевих виборах Слуга народу планує "завести" в органи місцевого самоврядування нових людей, які не були раніше депутатами.
  • Також він розповів, що місцеві вибори, крім Києва, планується проводити за мажоритарною системою.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю