RU

Ще один суддя КСУ не погодився з рішенням щодо декларування: його аргументи

29.10.2020, 20:45
Ще один суддя КСУ не погодився з рішенням щодо декларування: його аргументи - Фото
Василь Лемак (фото – facebook.com/lemak.vasil)

Ще один суддя Конституційного суду Василь Лемак не погодився з рішенням суду про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Його окрему думку  опубліковано на сайті КСУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Лемак вважає, що рішення не є обґрунтованим належним чином.

Він зазначив, що суддя повинен остерігатися виносити рішення на підставі своїх особистих уявлень про політику. Рішення розглянутого КСУ питання відноситься до компетенції парламенту, вважає він. Як саме здійснювати контроль декларування, не може бути встановлено в суді. "За доктриною "політичного питання" суд повинен був відмовитися від розгляду таких питань", – вважає Лемак.

Він зазначив, що жодне положення Конституції не може бути трактовано таким чином, щоб це призвело до зниження здатності держави протидіяти загрозам нацбезпеки.

Лемак також зазначив, що принципово не згоден із запереченням ідеї криміналізації за завідомо недостовірне декларування. Він каже, що це суперечить світовому досвіду.

Суддя погодився з колегою Сергієм Головатим у тому, що контроль за законністю доходів суддів не є втручанням у їх професійну діяльність.

Лемак також нагадав, що КСУ, визнавши ряд законів неконституційними, не надав парламенту часу для врегулювання цього питання з метою недопущення "законодавчої паузи" в цій сфері.

  • 28 жовтня 2020 року  КСУ за зверненням 47 депутатів ОПЗЖ скасував статтю 366-1 КК про покарання за недостовірне декларування та деякі положення антикорупційного закону про функції НАЗК. Це означає, що агентство не зможе перевіряти декларації чиновників на порушення та ініціювати притягнення їх до відповідальності, вільний доступ до реєстру декларацій повинен бути закритий. НАЗК вже закрило реєстр.
  • Заступник голови КСУ Головатий не підтримав рішення суду, назвавши його юридично необґрунтованим.
  • НАЗК повідомило, що в деклараціях двох суддів КСУ, які розглядали це рішення, є порушення, отже – можливий конфлікт інтересів.
  • Журналісти програми "Схеми" повідомляють, що глава КСУ  Олександр Тупицький у 2018 р став власником земельної ділянки в селищі Кореїз на Південному узбережжі окупованого Криму і не відобразив інформацію про це в своїй декларації.
  • Сьогодні представник України в ЄС заявив, що рішення КСУ може стати причиною для припинення безвізу з Євросоюзом.
  • Президент Володимир Зеленський терміново скликав на закриту нараду Раду нацбезпеки й оборони через "нищівні удари" по боротьбі з корупцією.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини