RU

"Ще не на пенсії". Сайдік не став коментувати окупацію Криму

08.10.2019, 13:36
Мартін Сайдік (фото - flickr.com/photos/unisgeneva)

Спеціальний представник глави ОБСЄ в Україні та в тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації в Донбасі Мартін Сайдік на форумі в Зальцбурзі відмовився висловлювати свою позицію про анексію Росією Криму. Про це повідомляє Укрінформ.

Під час міжнародного форуму Salzburg Europe Summit одна з сесій називалася "Україна - шанси на мирне врегулювання". Серед її доповідачів був Сайдік.

Під час його представлення 7 жовтня стався конфуз, коли модератор назвав Сайдіка колишнім російським послом в ООН, а не австрійським, однак швидко виправився.

Сайдіка попросили прокоментувати, чи не було помилкою проведення Росією "виборів" на окупованих територіях України, одночасно з "референдумом" в Криму в 2014 році. У відповідь Сайдік підкреслив, що не коментує тему Криму.

"Прошу вас зрозуміти, що я щодо теми Криму не виражаю позицію, оскільки я є спеціальним представником і сфера моєї відповідальності - Донбас. Тому я повинен бути обережним, щодо висловлювань на тему Криму. Коли я буду на пенсії, буду, так би мовити, вільною людиною, тоді я зможу вже коментувати і тему Криму ", - пояснив він.

Після цього Сайдік захотів додати "об'єктивності" у питання щодо Криму. Сайдік сказав, що хоча і не говорить про Крим, але присутнім слід знати, що за часів СРСР півострів близько 30 років перебував "в складі Російської Федерації", потім 37 років - з 1954 року по 1991 рік - у складі Української РСР, "а до цього була Російська імперія ".

  • 8 жовтня Сайдік заявив, що для людей в Донбасі найважливіше - мир, а на яких умовах він буде - це другорядне.
Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини