RU

СБУ закрила від Тимошенко матеріали справи по ЄЕСУ

28.03.2012, 15:33
СБУ закрила від Тимошенко матеріали справи по ЄЕСУ  - Фото
Фото: EPA
Сьогодні, 28 березня, слідчий відділ управління Служби безпеки України в Харківській області завершив ознайомлення обвинуваченої Юлії Тимошенко та її захисників з матеріалами кримінальної справи N2310. Тим самим СБУ виконала рішення Київського районного суду Харкова про обмеження строків на ознайомлення справи.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-центрі СБУ, кримінальну справу з обвинувальним висновком N2310 щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України після розгляду клопотань захисту буде направлено прокурору Харківської області для затвердження та направлення до суду.

У рамках справи Тимошенко звинувачують в організації заволодіння та замаху на заволодіння чужим майном - державними коштами - шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення.

Крім того, Тимошенко звинувачують в організації ухилення від сплати податків компанією ЄЕСУ, ухиленні від сплати прибуткового податку з громадян (що спричинило тяжкі наслідки).

Загальна сума завданих державі збитків, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчинення вказаних дій передувало неповернення валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн. доларів.

Тимошенко також звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405, 5 млн. доларів США та організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн.грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

Нагадаємо, в СБУ вважають, що екс-прем'єр Тимошенко та її захист усвідомлено затягували ознайомлення з матеріалами справи по корпорації ЄЕСУ. В результаті 9 лютого Київський райсуд Харкова за поданням слідчого управління СБУ в Харківській області визначив, що Тимошенко повинна ознайомитися з матеріалами справи по корпорації ЄЕСУ до 28 березня. Пізніше ці терміни підтвердив Апеляційний суд Харківської області.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини