RU

СБУ закінчило розслідувати справу Мельниченка щодо держтаємниці

21.12.2012, 13:44
СБУ закінчило розслідувати справу Мельниченка щодо держтаємниці - Фото
Микола Мельниченко
Головне слідче управління Служби безпеки України завершило розслідування кримінальної справи, відновленого суддею Печерського суду Києва Родіоном Кірєєвим щодо екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка за розголошення ним державної таємниці.

Як повідомив журналістам у п'ятницю адвокат Микола Неділько, починаючи з 20 грудня, він і Мельниченко почали ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, яка налічує 17 томів, передає Інтерфакс-Україна.

Адвокат зазначив, що слідство прибрало з обвинувачення, яке висунуто Мельниченку, статтю 358 (підробка документів), залишивши таким чином інкриміновані раніше "перевищення влади або службових повноважень" і "розголошення державної таємниці".

Неділько додав, що 19 грудня йому і його підзахисному з Генеральної прокуратури надійшов лист, в якому зазначається, що, "беручи до уваги те, що докази, зібрані під час досудового слідства, є достатніми для складання обвинувального акта, слідчому доручено виконати вимоги ч. ч. 1-3 ст.290 КПК по відкриттю матеріалів кримінального провадження".

За словами адвоката, в листі наголошується, що відповідно до ч. 6 цієї статті КПК, Генпрокуратура просить його і Мельниченка "надати доступ до будь-яких речових доказів або їх частин, документам або копіям з них, що містять відомості, які сторона захисту має намір використати в як докази в суді".

"Якщо раніше захист міг в суді використовувати несподівані для сторони обвинувачення ходи, то, виходячи з українських реалій, розкриття захистом доказів, які будуть вказувати на невинуватість обвинуваченого, надає можливість прокурору використовувати отримані матеріали на свою користь", - підкреслила адвокат екс-майора.

Неділько також зазначив, що "в основу звинувачення Мельниченка, як не дивно, покладені записи, зроблені ним у кабінеті Леоніда Кучми, його свідчення, які він надавав у справі викрадення та вбивства Георгія Гонгадзе, свідчення Кучми, свідоцтва Володимира Литвина, Деркача та інших колишніх і нинішніх державних діячів".

Нагадаємо, в листопаді 2000 року виник касетний скандал, коли в парламенті оприлюднили аудіозаписи, які нібито підтверджують причетність колишнього президента Кучми до зникнення Гонгадзе. Записи нібито були зроблено Мельниченком. У відношенні Мельниченка була порушена кримінальна справа.

У червні 2011 року Печерський суд скасував постанову екс-генпрокурора України Святослава Піскуна від 2005 року, яким було закрито кримінальну справу проти Мельниченка і Головне слідче управління СБУ за дорученням ГПУ розслідувало кримінальну справу стосовно Мельниченка за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.328 (розголошення держтаємниці), ч.1 ст. 358 (підробка документів) та ч.3. ст. 365 (перевищення службових повноважень). У вересні 2011 року М.Мельниченко був оголошений у розшук.

Шевченківський суд Києва виніс постанову про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту, оскільки Мельниченко порушив підписку про невиїзд і ухилявся від слідства.

Мельниченко тривалий час перебував у США, в кінці жовтня 2012 повернувся в Україну, у справі про розголошення держтаємниці суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в $9,6 тис.

Екс-майор дав свідчення в суді у справі головного фігуранта вбивства журналіста Гонгадзе - екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача. Також Мельниченко був допитаний в рамках розслідування у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня. За словами 1-го заступника генерального прокурора  Рената Кузьміна, під час допиту в Україні екс-майор держохорони назвав імена та прізвища всіх громадян України і США, причетних до цього. У Генпрокуратурі стверджують, що мають докази причетності екс-прем'єра  Юлії Тимошенко до вбивства Щербаня.

Досьє на Миколу Мельниченка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини