RU

СБУ відкрила 56 справ за антиукраїнську діяльність в соцмережах

13.03.2015, 14:30
СБУ відкрила 56 справ за антиукраїнську діяльність в соцмережах - Фото
Фото: ЕРА
За останній рік Службою безпеки України відкрито 56 кримінальних проваджень за антиукраїнську діяльність в соціальних мережах. Про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник департаменту СБУ Віталій Найда, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Найда зазначив, що активна діяльність російських спецслужб в соцмережах інспірується, координується і фінансується 16-м і 18-м центром ФСБ Росії. "За нашими оцінками, на сьогоднішній день найпоширенішими погрозами є використання ресурсів інтернету для розповсюдження неправдивої інформації з метою провокування паніки, нестабільності в окремих регіонах країни. Також соцмережі використовуються для вербування радикалізувати громадян України або громадян РФ, що проживають на території України, з метою поширення тероризму в нашій країні, а також - фінансування терористичної діяльності за допомогою електронних платежів", - пояснив він.

Найда повідомив, що в 2014-2015 роках слідчими СБУ було відкрито 56 кримінальних проваджень за фактом вчинення злочинів з використанням мережі інтернет. Відповідальність за ці злочини передбачена статтею 109 Кримінального кодексу - замах на насильницьку зміну чи повалення влади, статтею 110 - замах на територіальну цілісність і недоторканність України та статтею 114 - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.

Також Найда повідомив, що СБУ виявила близько 600 антиукраїнських груп у соцмережах. Найчастіше для цих цілей використовуються мережі ВКонтакте і Однокласники, рідше - Фейсбук. При цьому близько 80% антиукраїнських груп адмініструються з території Російської Федерації або тимчасово окупованого Криму.

Зокрема, група Антимайдан в соцмережі ВКонтакте налічує 27 адміністраторів, більшість з них - громадяни Російської Федерації. Власники групи - громадянин України Павло Катаєв і його дружина Надія Катаєва, які втекли до Криму. "Службою безпеки на сьогоднішній день фактично завершено збирання доказової бази щодо протиправної діяльності цих громадян України", - сказав він.

Найда підкреслив, що така протиправна діяльність в соцмережах відстежується СБУ, і закликав громадян України не вступати в подібні групи. Також Найда повідомив про факт вербування через соцмережі трьох громадян України в місті Дніпропетровську через мережу ВКонтакте. "Їм поставили завдання створити так званий партизанський рух Новоросії. Їх метою було підібрати антиукраїнськи налаштованих громадян для здійснення терактів на території Дніпропетровської області з подальшим поширенням цієї діяльності в інші регіони України. Ці громадяни були затримані СБУ. Під час обшуку у них на квартирах виявлені знаряддя вбивства - гранати, саморобні вибухові пристрої, велика кількість пропагандистської літератури", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини