RU

СБУ: Російські спецслужби розвивають в Україні фейкові громади

23.05.2017, 14:19
СБУ: Російські спецслужби розвивають в Україні фейкові громади - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Російські спецслужби намагаються активізувати сепаратистські настрої в різних регіонах України і дестабілізувати ситуацію за допомогою фейкових територіальних громад. Таку інформацію повідомив сьогодні на брифінгу представник Служби безпеки України Ігор Гуськов.

"Вони (псевдогромади, - ред.) штучно створені спецслужбами РФ", - заявив він.

За словами Гуськова, перші факти використання в Україні спецслужбами сусідньої держави таких "громад" відзначалися ще в 2007 році. Активізація осередків сепаратистів розпочалася в 2012 році, причому зараз СБУ виділяє три основних напрямки

"Ми їх чітко бачимо, вони не перетинаються і не перешкоджають один одному. Перше - територіальні громади публічного права. Вони виступають під маскою організацій. Друге - псевдотериторіальні громади, які категорично проти, щоб їх реєстрували. І третє - це "козацькі" організації: про них мало говорять, але на сьогодні їх зареєстровано понад двісті", - пояснив він.

Раніше глава СБУ Василь Грицак заявив, що розв'язана Росією гібридна війна охоплює всі регіони України і симулює сепаратистські рухи.

15 травня 2017 року Служба затримала на півдні країни вербувальника "сплячої армії", що виконував вказівки з Росії, Миколу Дульського - лідера групи радикалів Наждак.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини