СБУ повідомила деталі, як в Мінську ОРДЛО маніпулює заручниками

03.04.2017, 12:38
СБУ повідомила деталі, як в Мінську ОРДЛО маніпулює заручниками - Фото
7c437a92c0b720786c80b1a04aa021dd.JPG

Радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що в Мінську бойовики висунули нові умови щодо українських заручників - всупереч попереднім домовленостям

Представники ОРДЛО маніпулюють в Мінську питанням звільнення українських заручників. Про це сьогодні в коментарі  LIGA.net  сказав радник глави СБУ Юрій Тандіт, говорячи про підсумки переговорів в Мінську минулого тижня.

"На жаль, як і передбачала українська делегація, з боку представників ОРДЛО йде в буквальному сенсі маніпуляція", - зазначив тандем.

За його словами, Україна виконала все, про що раніше було досягнуто домовленостей.

"Ми говорили про те, що ще з грудня місяця готові були, і ми конкретні зробили кроки на початку відновлення звільнення заручників", - підкреслив тандем.

Він нагадав, що Україна виступала з ініціативами і пропонувала формулу обміну 228 на 47 осіб.

"Готові були передати туди 228 людей, щоб були звільнені наші 47 заручників. Після цього президент видав указ, і були передані 15 осіб тих колишніх ув'язнених, які указом президента помилувані. Тоді в Мінську в присутності представників ОБСЄ виникла пропозиція про те, щоб представники іноземних місій, наприклад ООН, ОБСЄ або Червоного хреста, об'їхали тих людей, хто не хоче туди повертатися зі списку, які передавали з боку ОРДЛО", - пояснив Тандіт.
 

Читайте також: Україна в односторонньому порядку передала ОРДЛО 15 осіб

Радник глави СБУ додав, що це було зроблено для того, щоб саме в присутності міжнародних представників вони дали підтвердження - хочуть чи ні їхати на окуповану бойовиками територію.

"Названо це було верифікація. На початку представники ОРДЛО в присутності російської делегації погодилися з цією пропозицією, і ми готувалися. Були вже проведені переговори з міжнародними організаціями, які дали згоду, що готові провести таку скрупульозну роботу, щоб відновити процес звільнення заручників. Але в цього разу в Мінську представники Донецька та Луганська вже відмовляються від таких процедур", - підкреслив Тандіт.

За його словами, таким чином, проросійські найманці затягують питання звільнення заручників.

"Ні в Донецьку, ні в Луганську не приймаються рішення про долю наших заручників. Ми дійсно готові до будь-яких компромісів для того, щоб звільнялися наші хлопці, і ми сподіваємося, що здоровий глузд візьме гору і російська делегація, яка приймає рішення, піде на зустріч і почне рухатися в напрямку звільнення наших заручників", - сказав тандем.

Він також зазначив, що в даний час Україні пропонують замінити представників міжнародних організацій, які б здійснювали верифікацію, на своїх громадських з ОРДЛО.

"Вони зараз пропонують якихось людей типу з громадських організацій, які нібито повинні провести інспекцію наших закритих установ", - підкреслив Тандіт.

Він додав, що це питання будуть обговорювати з главою СБУ
Василем Грицаком.

"Ми будемо це обговорювати, і Грицак тримає його на контролі", - уточнив Тандіт.

28 березня перший віце-спікер Верховної Ради, представник в гуманітарній підгрупі мінського процесу
Ірина Геращенко заявила, що кількість українських заручників збільшилася в окупованому Донбасі.

ДНР і ЛНР - терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частину Донецької та Луганської області України. Обидві організації створені, фінансуються і утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт. Як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих