RU

СБУ починає всеукраїнську антитерористичну операцію

19.02.2014, 17:22
СБУ починає всеукраїнську антитерористичну операцію - Фото
ddfb2d77f75e75293db7d2d6fe6b3679.jpg
Голова Служби безпеки України  Олександр Якименко оголосив про початок всеукраїнської антитерористичної операції.

"Службою безпеки та Антитерористичним центром України сьогодні прийнято рішення про початок проведення на території України антитерористичної операції", - заявив Якименко, слова якого наводить прес-служба СБУ.

Він зазначив, що "події останніх діб в Україні показали наростаючу ескалацію силових протистоянь і масове застосування зброї з боку екстремістсько-налаштованих угруповань". Він повідомив, що "у багатьох регіонах країни захоплюють місцеву владу, структури МВС, СБУ, прокуратури, військові частини, склади з боєприпасами".

"Горять приміщення судів, вандали знищують приватні квартири, вбивають мирних громадян... Тільки за останню добу понад 1500 одиниць вогнепальної зброї та 100 тисяч набоїв опинилися в руках злочинців", - заявив Якименко.

Все це, на думку глави СБУ, не прояви тероризму - "це конкретні терористичні акти".

Він підкреслив, що "рівень суспільної небезпеки існуючий в Україні вимагає залучення всіх суб'єктів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом".

"Відповідно до закону України про боротьбу з тероризмом, до цієї роботи залучені: СБУ, МВС, Міноборони, Прикордонна України, центральні та місцеві органи влади", - додав він.

Враховуючи рішення про операцію, зазначив Якименко, в країні "запроваджуються заходи з посилення безпеки охорони громадського порядку і державного кордону". "Я звертаюся до всіх громадян України з проханням зберігати спокій і дотримуватися у своїх діях законодавчих вимог. Я вже проінформував президента держави про рішення щодо проведення антитерористичної операції" , - сказав він.

У вівторок, 18 лютого, в урядовому кварталі Києва відбулися запеклі зіткнення між учасниками антиурядової акції протесту і силами МВС. Увечері того ж дня силовики почали зачистку площі Незалежності, на якій зібралося близько 20 тисяч учасників Майдану. Правоохоронці пояснили пояснили свої дії необхідністю провести антитерористичні заходи. Зіткнення тривали до ранку 19 лютого.

За медичною допомогою за цей період, за даними МОЗ, звернувся 351 постраждалий, госпіталізований 241 учасник акцій протесту, зафіксовано 26 фактів смерті. У той час, за словами медиків Майдану, постраждали понад 1000 осіб.

За даними Інституту масової інформації, у вівторок і в ніч на середу в Києві отримали пошкодження різного ступеня тяжкості понад 30 журналістів. Один з них загинув.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини