RU

СБУ перевірить громадян, які отримали статус переселенців

25.02.2016, 14:44
СБУ перевірить громадян, які отримали статус переселенців - Фото
Василь Грицак
Служба безпеки України спільно з Мінсоцполітики почала процес перевірки громадян, які отримали статус вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій. Про це сьогодні на брифінгу повідомив глава СБУ Василь Грицак, передає кореспондент ЛІГА.net.

За словами Грицака, були зафіксовані численні випадки шахрайства при оформленні статусу вимушеного переселенця. На даний момент перевірка проводиться по переселенцям, оформленим в п'яти областях України, в тому числі в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській областях. "Зафіксовані випадки, коли за однією адресою, в одній квартирі чи в одному будинку реєструються сотня, тисяча, а часом більше трьох тисяч чоловік. У шахрайських схемах беруть участь як представники так званих ЛНР і ДНР, так і українські чиновники - чиновники міграційної служби, органів соцзахисту", - сказав він.

Грицак повідомив, що на даний момент порушено кримінальні провадження проти 26 українських чиновників, які брали участь в шахрайських схемах з оформлення статусу переселенця.

Він зазначив, що, тільки за мінімальними підрахунками, оформлення пенсій для вимушених переселенців обходиться бюджету в суму близько 1 млрд грн щомісяця. Є підозри, що половина переселенців, які оформили статус, зробили це за шахрайськими схемами і переселенцями не є, оскільки продовжують жити на тимчасово окупованих територіях і отримувати пенсії з держбюджету.

Міністр соціальної політики Павло Розенко повідомив, що в ході перевірки тільки в Донецькій області було анульовано статус для 250 тисяч осіб, і лише 10% з них звернулися за повторним оформленням. За словами Розенка, це свідчить про те, що підозра у фальсифікаціях підтверджується.

Він нагадав, що закон забороняє оформляти статус вимушеного переселенця для громадян, які постійно проживають на окупованій території Донбасу. "Які проживають на окупованій території Донбасу громадяни України, безумовно, мають право на соціальне забезпечення з українського бюджету, однак органи державної влади не контролюють ситуацію на цих територіях, там немає жодного відділення соцзахисту, не працює банківська система України, відповідно, гарантувати права громадян українська держава на цих територіях не може", - сказав Розенко.

Міністр повідомив, що відомі випадки, коли шахрайським способом оформляються пенсії та інші соціальні виплати на території України, в той час як громадяни, які отримали фіктивний статус, продовжують проживати на окупованій території, а їх пенсії використовуються для зарплат, в тому числі, воєнізованим організаціям т.зв. ЛНР і ДНР.

Розенко повідомив, що зазвичай чесним вимушеним переселенцям не варто боятися того, що вони потраплять в списки людей, статус яких буде анульований. Підтвердити свій статус можна в будь-який час, з'явившись з усіма необхідними документами в будь-який з пунктів органів соцзахисту.

Державна служба з надзвичайних ситуацій зареєструвала 1 028 800 вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції (АТО) і анексованого Росією Криму станом на 22 лютого.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини