RU

СБУ підрахувала витрати Тимошенко в рамках справи ЄЕСУ

25.06.2012, 09:07
СБУ підрахувала витрати Тимошенко в рамках справи ЄЕСУ - Фото
Юлія Тимошенко (фото: tymoshenko.ua)
Цього разу суд подивиться на Юлію Тимошенко не як на екс-прем'єра, а як на бізнесмена середини 90-х років, обвинуваченого в ухиленні від сплати податків. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Суд розпочав витрати".

Напередодні в розпорядженні видання опинився повний текст обвинувального висновку. Майже п'ята частина документа, що налічує більше 100 сторінок, являє собою перелік покупок і витрат Тимошенко, податки з яких не сплачені. Всього, як стверджує слідство, очолювана нею компанія Єдині енергетичні системи України завдала державі збитків в розмірі понад 30 млн.грн., а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тис.грн. податків.

Документ був складений і підписаний начальником слідчого відділу управління СБУ в Харківській області М.Грабіком 28 березня цього року і на наступний день затверджений прокурором Харківської області Геннадієм Тюріним.

Згідно з обвинувальним висновком, в ході розслідування було встановлено, що Юлія Тимошенко, займаючи посаду президента ЗАТ ЄЕСУ, "спланувала і організувала злочинну фінансову схему", яка грунтувалася на імітації грошових розрахунків через кіпрський банк Golden Union Offshore Bank і підконтрольний пані Тимошенко Південкомбанк, президентом якого вона свого часу була. У схемі також були задіяні дві компанії, які фігурують в обвинувальному висновку як підконтрольні пані Тимошенко - Somolli Enterprises Limited і Corlan Enterprises Limited, вони використовувалися для імітації розрахунків. Схема передбачала закупівлю металопродукції, яка потім, за документами, продавалася кіпрським компаніям. Отримавши документальне підтвердження операції, ЄЕСУ зверталася до податкової адміністрації з вимогою відшкодувати ПДВ. За даними слідства, завдяки схемі компанія ЄЕСУ шляхом незаконного відшкодування ПДВ отримала понад 14 млн.грн., крім того, було "вчинено завершений замах на заволодіння коштами держбюджету" на суму 11,8 млн.грн., а також доведено факт умисного ухилення від сплати ПДВ на суму 4,7 млн.грн.

Співучасниками злочину названі свекор екс-прем'єра Геннадій Тимошенко (помер в травні цього року), який займав пост генерального директора ЄЕСУ, колишній головний бухгалтер цієї компанії Антоніна Болюра, а також екс-заступник генерального директора Євген Шаго і колишній головний бухгалтер ЄЕСУ, пізніше - бухгалтер відділу зовнішньоекономічних розрахунків Лідія Сокольченко.

Аналіз обвинувального висновку підтверджує заяву захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка, який раніше в інтерв'ю виданню повідомляв, що прямих доказів причетності пані Тимошенко до махінацій з податковими деклараціями ЄЕСУ немає. В документі зазначено, що дії, які стосувалися реалізації "злочинного плану", виконувалися зазначеними особами "на виконання усних розпоряджень Тимошенко Ю.В.".

"Ухилення від податків особисто Тимошенко може стати її головним звинуваченням і тим, що сприйме Захід, - заявило виданню джерело в Генпрокуратурі. - Варто згадати історію. Адже Аль Капоне постав перед правосуддям не через те, що був гангстером, а тому що ухилявся від податків".

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини