RU

СБУ затримала свого генерала за зв'язки з ФСБ: готують підозру в державній зраді

14.04.2020, 16:29
СБУ затримала свого генерала за зв'язки з ФСБ: готують підозру в державній зраді - Фото
Затримання Валерія Шайтанова (фото - прес-служба СБУ)

Служба безпеки України викрила генерал-майора Валерія Шайтанова, який працював на ФСБ Росії. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У СБУ відзначили, що Шайтанова підозрюють у зраді та здійсненні терактів. "За завданням російських спецслужб він планував убивство відомого добровольця Адама Осмаєва", - відзначили в прес-службі.

Фото: пресс-служба СБУ 14 апреля

Фото: прес-служба СБУ

Правоохоронці з'ясували, що Шайтанов, використовуючи своє службове становище, отримував розвідувальну інформацію від старших і вищих офіцерів СБУ.

"На жаль, людина отримала генеральське звання після Революції гідності і повинна була захищати Україну, насправді працювала проти неї", - зазначив глава СБУ Іван Баканов.

Задержание генера-майора Валерия Шайтанова

Фото: прес-служба СБУ

У СБУ стверджують, що Шайтанов, який є одним із колишніх керівників Центру спеціальних операцій "А" СБУ, насправді знаходився на агентурному зв'язку під псевдонімом "Бобиль" у полковника ФСБ Ігоря Єгорова, співробітника департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ.

Сотрудник ФСБ координировал работу Шайтанова

Фото: прес-служба СБУ

"Слідство також має незаперечні докази, що за завданням спецслужб РФ Шайтанов планував проведення терактів в Україні. За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі $200 000 і паспорт громадянина РФ. Як виконавців Шайтанов спеціально підібрав людей серед колишніх бійців спецпідрозділів", - відзначили в прес-службі.

Данные СБУ о вознаграждении Шайтанова

Фото: прес-служба СБУ

За даними СБУ, Шайтанов збирав і передавав російській стороні інформацію про:

  • обставини проведення окремих операцій у районі АТО/ООС і задіяних у них співробітників;
  • міжнародне співробітництво вітчизняних спецслужб у сфері нацбезпеки й оборони;
  • співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ;
  • підбір, вивчення та залучення офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ.

Зафіксовано агентурні зустрічі на території європейських країн Єгорова з Шайтановим та іншими громадянами України, які були залучені до виконання завдань російської спецслужби.

Данные СБУ о встрече Шайтанова с Егоровым

Фото: прес-служба СБУ

Аудіозаписи розмов.

Проводяться обшуки за місцем проживання і тимчасового перебування Шайтанова, а також громадян України, підозрюваних у приналежності до агентурного апарату співробітника ФСБ РФ Єгорова.

Вирішується питання про оголошення Шайтанову підозри у вчиненні злочинів, передбачених ст.111 (держзрада) і ст. 258 (теракт) Кримінального кодексу й обрання запобіжного заходу.

  • 7 червня в ГПУ повідомляли, що слідство у справі про перший замах на колишніх добровольців АТО Аміну Окуєву й Адама Осмаєва не знайшло "російського сліду".
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини