СБУ затримала російський танкер за блокаду українських кораблів

25.07.2019, 15:43
СБУ затримала російський танкер за блокаду українських кораблів - Фото
Фото: СБУ

Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою затримали російський танкер "NEYMA" в порту Ізмаїл. Про це СБУ повідомляє в  Facebook.

"Під час досудового слідства було встановлено, що російський танкер "NEYMA" спільно з ФСБ РФ незаконно і всупереч міжнародному морськиму праву, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській затоці", - заявляють в СБУ.

Такі незаконні дії сприяли захопленню українських військових кораблів разом з 24 членами екіпажу, які на сьогоднішній день незаконно утримуються в Росії.

За фактом блокування танкером "NEYMA" каналу в Керченській протоці, слідчими СБУ було розпочато і проводиться досудове розслідування.

СБУ заочно повідомило про підозру 15 посадових осіб вищого військового керівництва РФ.

24 липня в порт Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер "NIKA SPIRIT", який був ідентифікований Службою безпеки України, як уже відомий "NEYMA".

25 листопада 2018 року російські власники змінили назву "NEYMA" на "NIKA SPIRIT" з метою приховування злочину.

"На даний момент групою слідчих СБУ, військових прокурорів і прикордонників на затриманому танкері закінчено санкціоноване українським судом розслідування - обшук з метою встановлення обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо переговорів під час конфлікту, бортових журналів. Були допитані члени судкоманди, вилучені документи необхідні для встановлення істини у провадженні", - заявляють в СБУ

"Зазначене судно визнано речовим доказом, готується ходайство в суд про його арешт", - резюмували в СБУ.

25 листопада 2018 року РФ перекрила Керченську протоку і підняла ударні вертольоти. На виході з Керченської протоки РФ застосувала зброю проти корабля ВМС України, було поранено шість українських моряків. У результаті Росія незаконно захопила і утримує донині 24 українських моряка.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина